Про школу арбітрів

В 2011 році Комітет арбітрів Федерації футболу України було включено до Конвенції УЄФА з арбітражу. Дана Конвенція передбачає, що кожен футбольний матч, організований національною чи регіональною асоціацією повинен мати підготовленого арбітра відповідного рівня. Для цього асоціації повинні мати відповідні програми навчання та пошуку молодих талановитих арбітрів від основ до найвищого рівня.

Комітетом арбітрів ФФУ в 2013 році було створено національну школу футбольного арбітра, яка 21 січня цього ж року почала свою роботу. Відповідно було створено й 28 регіональних шкіл, в тому числі і в м. Чернівці.

Найголовніше завдання − залучити до арбітражу футбольних матчів якомога більше молодих людей. А потім − допомагати їм розвивати необхідні якості для того, щоб вони змогли стати арбітрами високої кваліфікації. З цією метою при всіх регіональних федераціях створюються “Регіональні школи футбольного арбітра”, робота яких координується Головним навчально-методичним центром при комітеті арбітрів ФФУ. Вся ця структура і називається “Національною школою футбольного арбітра”.

Курс навчання розрахований на два роки. Він складається з трьох модулів (базова підготовка, здобуття майстерності, молоді таланти України). На першому етапі приймаються всі бажаючі. До кожного наступного етапу будуть допускатися ті, хто успішно пройде курс навчання на попередньому.

Під час першого модулю слухачі знайомляться з історією футболу, правилами гри, вимогами щодо фізичної підготовки. Він зазвичай проходить взимку, коли практично немає футбольних матчів, і є можливість приділити час теоретичним заняттям.

Другий модуль більш детально знайомить слухачів з правилами, і коли починаються матчі у регіонах, вони пробують себе в якості арбітрів та асистентів арбітра.

Протягом третього модулю вивчається методика арбітражу. Це етап набуття майстерності, етап турнірів, селекції, етап, коли за найбільш перспективними арбітрами закріплюються наставники. За підсумками навчання, “штаб” національної школи створює базу під назвою “Молоді таланти України”. Це будуть арбітри, які в найближчі сезони проводитимуть матчі професіональних команд.

За детальною інформацією звертатись:

голова Чернівецької РШФА – Кошура Віктор Григорович – +(380) 66-628-34-16

секретар Чернівецької РШФА – Дарійчук Сергій Васильович – + (380) 66-010-70-40