ВАДИМ КОСТЮЧЕНКО: «КУБОК НЕСКОРЕНИХ» Є ВАЖЛИВИМ СОЦІАЛЬНИМ ПРОЕКТОМ ФФУ ДЛЯ ДОПОМОГИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМ АТО»

У рамках проведення спортивних змагань серед ветеранів АТО «Ігри Нескорених», за спільної ініціативи Федерації футболу України та Міністерства оборони України, у нашій країні започатковано новий футбольний турнір, метою якого є психологічна та фізкультурно-спортивна реабілітація військовослужбовців-учасників бойових дій «Кубок Нескорених».

23 грудня у Будинку футболу було створено Організаційний комітет та Дирекцію пілотних змагань, до яких увійшли представники ФФУ, Міністерства оборони України, Міністерства молоді та спорту України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства соціальної політики України, Адміністрації Президента України, Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Головою Організаційного комітету обрали Вадима Свириденка, ветерана АТО та учасника національної збірної України на «Іграх Нескорених-2017» у Канаді. Він подякував ФФУ за підтримку у прагненні надати допомогу військовослужбовцям, що постраждали в результаті бойових дій, та пообіцяв звернутися із пропозицією щодо внесення футболу до програми «Ігор Нескорених».

«Кубок Нескорених» — ще один важливий соціальний проект Федерації футболу України для допомоги військовослужбовцям АТО. Раніше, за ініціативи ФФУ, для Головного військового клінічного госпіталю Міноборони було придбано необхідне медичне обладнання, відкрито спортзал зі спеціальними тренажерами для реабілітації поранених, та передано 21 квартиру для сімей загиблих Героїв АТО. Крім того, за підтримки Федерації футболу України проходять щорічні змагання серед команд, сформованих із Героїв АТО. Матчі за участю військовослужбовців та під патронатом ФФУ відбуваються й у військових частинах у зоні АТО, й на стадіонах Федерації футболу України», — зазначив перший віце-президент ФФУ Вадим Костюченко, який увійшов до Оргкомітету змагань у якості співголови.

У свою чергу радник міністра оборони України Дмитро Грищенко подякував національній асоціації за участь у важливій соціальній ініціативі, якою є психофізичне відновлення українських військовослужбовців-Героїв АТО.

Оргкомітет прийняв рішення запропонувати всім областям України сформувати футбольні команди для участі в турнірі за територіальним принципом. Формат змагань передбачає гру «6 на 6» (5 польових гравців та воротар), а вирішальні зустрічі «Кубку Нескорених» відбудуться 13 травня на штучних полях НТК ім. В. Баннікова в Києві.

Взяти участь у прем’єрних змаганнях зможуть ветерани та діючі військовослужбовці Збройних сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Національної поліції України, Служби безпеки України, а також добровольчих формувань, які мають посвідчення учасника бойових дій та були поранені, травмовані або захворіли під час або внаслідок виконання службових обов’язків у зоні проведення антитерористичної операції або в ході миротворчих операцій за участю України.