Василь Орлецький: “Буковина привертає увагу організаторів на всеукраїнському рівні”

Чернівці протягом останніх років «підтягують» до себе фінали цікавих всеукраїнських турнірів. Це помітно і, звичайно, приємно, оскільки вболівальники мають можливість порівнювати рівень футболу різних регіонів України. Також це стає свідченням якості буковинського футболу, адже в кожному такому турнірі є представник нашого міста чи області.

Про особливості проведення цих змагань і причини такої уваги до Буковини ми дізнавалися у радника президента ФФУ, голови ЧОФФ Василя Орлецького.

  • Багато хто на Буковині звернув увагу на те, що останніми роками в Чернівцях відбувається багато фінальних частин різноманітних турнірів з футболу, причому стосується це фактично всіх вікових категорій. Наприклад, минулого року чернівецькі шанувальники футболу побачили всеукраїнський фінал традиційного дитячого турніру «Шкіряний м’яч», цього року – фінальні частини чемпіонатів України серед студентів та ветеранів. Чому така увага до Чернівецької області? Чи в чому її заслуга?
  • Участь у цих змаганнях приймає велика кількість команд і для фінальних частин обирають ті міста, де можуть забезпечити певний рівень проведення. А ми всі умови, які потрібні для проведення фіналів, виконуємо. Зазвичай, ми використовуємо два стадіони в Чернівцях – «Буковину» і «Мальву», а вони мають дуже непогані умови для проведення престижних футбольних змагань. От взяти хоча б ветеранський фінал: усі учасники та почесні гості відзначили, що чернівецькі стадіони були підготовлені на відмінно.
  • Як ви особисто оцінюєте рівень проведення всеукраїнських фіналів у Чернівцях? Як представник ФФУ, скажімо?
  • Завдяки зусиллям ФФУ та ЧОФФ усе проходить, зазвичай, на дуже високому рівні. Місцеві функціонери роблять все можливе для того, щоби спортсмени хотіли сюди колись повернутися і знову зіграти в Чернівцях. А в останньому випадку, наприклад, ще й Асоціація ветеранського футболу України забезпечила, окрім усього іншого, корисні подарунки для команд-учасниць. Усі учасники таких змагань повинні відчути, що вони потрібні, що про них піклуються. Це стає запорукою того, що вони займатимуться футболом і надалі, а також знову прийматимуть участь у змаганнях.
  • Як ви оцінюєте підготовку і проведення фіналу Чемпіонату України серед студентів, що проходив у Чернівцях влітку?
  • Представники студентської футбольної асоціації відмітили високий рівень проведення змагань, і я, звичайно, згодний із ними. Знаєте, хоч погодні умови трохи підпортили загальне враження від турніру, але це вже від нас аж ніяк не залежало. Поля були в належному стані, гравці були забезпечені усім необхідним, та й глядачам, судячи з відгуків, було цікаво. Знову ж таки, жодних нарікань жодного разу. Ось це, напевно, і стає запорукою того, що Буковина привертає увагу організаторів на всеукраїнському рівні. У нас усе і завжди – на високому рівні!
  • На що ще можуть очікувати шанувальники футболу нашого краю? Якісь цікаві турніри, події?
  • Цього року ми більше нічого не плануємо, оскільки й так багато змагань проводиться на території міста й області, а от наступного року ми, звичайно, намагатимемося знову провести тут у нас фінальну частину якогось чемпіонату. Ми це вміємо, можемо й хочемо. Фактично, нам по силах проводити змагання з футболу й вищого рівня. Згадаємо допомогу в організації та проведенні традиційного щорічного футбольного турніру серед молоді «Чотири регіони для Європи» від Чернівецької ОДА: всі іноземні делегації відзначили, що все було на справжньому європейському рівні. Приємно, коли державні чиновники сприяють проведенню таких спортивних заходів.

АЛЬБЕРТ КОМАРІ, спеціально для ЧОФФ