Василь Орлецький : “Пишаюся єдністю українців!”

Сьогодні в Україні триває війна з російським недолугим агресором. Зрозуміло, що всі українці в цей час намагаються зробити свій внесок у перемогу славної України над ворогом, і про роботу буковинської футбольної спільноти в умовах війни з московією ми поспілкувалися з головою АФЧО, віце-президентом УАФ Василем Орлецьким.

 

  • Пане Василю, доброго дня! Чим під час військового стану в Україні займаються люди, що опікуються футболом? Який внесок робить український і, зокрема, буковинський футбол у спільну справу протистояння агресорам?

 

  • Доброго дня і вам, ми з України!) Справа в тому, що з самого початку бойових дій було створено Координаційний штаб Української асоціації футболу на чолі з президентом УАФ Андрієм Павелком. Обласний осередок цього Штабу було організовано і у нас на Буковині.

Приємно, що нас також фактично з перших днів війни підтримує УЕФА.  Ми щиро дякуємо Леоніду Олейніченку та Развану Бурляну, президентам Федерацій футболу Молдови і Румунії, за отримання від них гуманітарної допомоги в регіони, що постраждали від військових дій.

Також ми взяли участь у спеціальній гуманітарній програми УЕФА і УАФ, яка передбачала відправлення діточок з «гарячих регіонів» на тимчасове перебування, навчання і можливість занять з футболу в різних містах Болгарії та Румунії, де дітки перебуватимуть до кінця війни.

Але наша робота і допомога Україні цим не обмежилася. АФЧО сприяла й евакуації іноземних футболістів, що виступали в Чемпіонаті України, за кордон і зробила свій внесок у розселення людей, які прибули на Буковину.

 

  • Скажіть, будь ласка, ми розуміємо, що наразі – дуже складний час для спорту, але все ж… Чи триває сьогодні ваша безпосередня робота у футболі? Чи є зараз футбол на Буковині і в якому він стані?

 

  • Знаєте, дійсно, перший місяць нам було зовсім не до футболу у спортивному розумінні цього слова. Проте, завдячуючи героїчній роботі Збройних Сил України, ми тепер отримали можливість підтримувати певним чином і наш український футбол. У квітні ми організували одразу дві футбольно-благодійні акції: одна з них триває вже зараз, друга розпочнеться вже завтра.

В першу чергу, це футбольно-благодійна акція «ФУТБОЛ ЗАРАДИ ЖИТТЯ» серед дітей усіх вікових категорій, яка стартувала минулої суботи. Важливо, що до участі в цих змаганнях долучилися й діточки, які тимчасово перебувають на території Чернівецької області. Їх у нашій акції задіяно понад 150 чоловік.

Ну і завтра на кількох локаціях стартує друга футбольно-благодійна акція серед аматорів. Маємо 32 команди-учасниці, а метою акції є збір коштів на потреби Збройних Сил України, і ми дуже раді, що буковинська футбольна спільнота активно долучилася до цієї справи.

Наостанок хотів би сказати, що я пишаюся єдністю українців і відчуваю гордість за  Президента України, мужність ЗСУ та весь український народ за той героїзм, який вони проявляють у боротьбі з агресором!

 

СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА! СМЕРТЬ ВОРОГАМ!