Василь Орлецький: “Сергій Задорожняк – це людина, просто переповнена ентузіазмом!”

Футбольне життя Буковини останніми роками є надзвичайно бурхливим і активним. З упевненістю можна сказати, що наша область є однією з найактивніших і найпродуктивніших в України, якщо розмова йде про аматорський чи юнацько-молодіжний футбол. Саме про це, а також про інші питання ми поспілкувалися з головою Чернівецької обласної федерації футболу Василем Орлецьким під час одного з його численних візитів на рідну Буковину.

 • Багато шанувальників відмічають надзвичайно активну позицію Чернівецької обласної федерації футболу. В календарі змагань фактично немає перерв. Чемпіонати області й міста, кубки області й міста – це саме собою, але є ще багато турнірів, які збирають численних майстрів аматорського футболу Буковини. Чия заслуга в тому, що буковинський аматорський футбол настільки активний та ефективний?
 • В першу чергу це, звичайно, величезна заслуга тих людей, які хотять грати у футбол. Якби не було їх – не було б команд, змагань. Не було б нічого. Без ініціативних людей, які люблять спорт, а надто – футбол, ми б нічого не проводили. А тут – дивіться: і Ліга чемпіонів районів Чернівецької області, і Кубок Річок, і численні меморіали! Причому задіяні у цих змаганнях не тільки футбольні стадіони та поля Чернівців, а й навіть такі віддалені від центру області райони, як Путила та Вижниця.
 • Ветеранський футбол теж не «пасе задніх» у плані кількості змагань?
 • Звичайно! Окрім офіційних чемпіонатів серед ветеранів, маємо й меморіали Гусіна в Путилі, куди приїжджають навіть колишні мега-зірки українського футболу. Та й у міні-футболі вже багато років проводиться Турнір пам’яті Максимчука. Тож задіяні усі вікові категорії.
 • Які перспективи розвитку буковинського футболу ви бачите на даний момент?
 • Чесно кажучи, коли ми говоримо про великий футбол, наприклад, про ФСК «Буковина», я розумію, що зараз усе важкувато йде. Нажаль, у нас немає великих потужних спонсорів, які могли би взяти це на свої плечі. А коли багато людей беруть на себе обов’язки чимось допомагати, то, частіше всього, хтось швидко відпадає, не виконуючи взятих на себе обов’язків і починаються такі собі підводні течії, які заважають розвитку великого футболу. Щодо дитячого та юнацького футболу, то якраз ця сторона розвивається. І розвивається динамічно. Наприклад, Олег Кердей взяв при «Буковині» команду U-19, і ця команда вже задіяна в Чемпіонаті Україні в цій віковій категорії. І змагання хорошого рівня, і хлопці мають можливість проявити себе на високому рівні. Більше того, після 17 років, коли діти закінчують спортивні школи, вони, частіше за все, не мають куди далі йти. А, завдяки цій команді, талановиті буковинські хлопці мають до чого підтягуватися, і перехідний період від школи до великого футболу в них якісно заповнений.
 • DSC_0083
 • Скажіть, а вам не важко поєднувати ваші дві посади? Все ж таки бути головою ЧОФФ та віце-президентом ФФУ – це ж не просто так собі…?
 • Можливо, це дійсно було би дуже важко, якби у мене не було такого хорошого й дійового заступника, як Сергій Задорожняк)) Це – людина, просто переповнена ентузіазмом, і, що найприємніше, у нас із ним повне взаєморозуміння! Спільні думки й дії, спільні плани, і багато в чому ми просто доповнюємо один одного.
 • А як складаються ваші справи у ФФУ?
 • Там теж усе добре. Завдяки зусиллям президента Андрія Павелка та його соратників було зроблено дуже багато і ще більше буде зроблено вже у найближчому майбутньому. В минулому році, наприклад, усі обласні федерації отримали від ФФУ в подарунок велику кількість м’ячів, і в цьому році теж працюватимемо над покращенням умов у регіонах.

Розмову вів АЛЬБЕРТ КОМАРІ, спеціально для ЧОФФ