Василь Орлецький : “Ініціативу проявила Федерація футболу України”

Під час перебування в Чернівцях голови Чернівецької обласної федерації футболу пана Василя Орлецького нам вдалося поспілкуватися з ним із приводу «нашумівшого» проекту нового сучасного футбольного стадіону в місті Чернівці. Про особливості нового спортивного об’єкту і його проблематику читайте в нашому інтерв’ю з керівником обласного футболу.

 

 • Пане Василю, є питання, яке вже, напевно, є наболілим для багатьох чернівчан. Я маю на увазі долю нового футбольного поля колишнього заводу «Електронмаш»…

Зараз приїхали з Києва, з Федерації футболу України люди, які відповідають за будівництво цього стадіону. На нараду завітали також головний архітектор міста, мер та інші особи. Від нашої федерації все вже готово, є тільки певні документальні питання, які потрібно вирішити для того, щоби, нарешті, розпочати будівництво. І це буде вирішено вже найближчими днями.

 • Багато хто в місті не знає, звідки та від кого з’явилася ідея будівництва цього стадіону… Чия це була ініціатива?
 • Ініціативу проявила Федерація футболу України. Справа в тому, що по всій країні мали з’явитися чотири-п’ять сучасних стадіонів такого типу, і ми приклали усіх зусиль для того, щоби зробити такий подарунок Чернівцям та чернівчанам.
 • Як давно продовжується планування будови споруди?
 • Чесно кажучи, це затягнулося вже майже на рік. Це досить довгий час, адже на початку року ми планували все закінчити до червня місяця і стадіон вже мав цього часу функціонувати. І ніхто не думав, що стільки часу можуть забрати оці документальні питання. Думали, що це буде типовий проект, а в дійсності робили під це місце індивідуальний проект. Звичайно, є певні нюанси, але я згоден, що все це вже надто затягнулося і потрібно було все робити скоріше.
 • Скажіть, будь ласка, яка орієнтовна кінцева вартість побудови цього стадіону?
 • Взагалі ми планували, що все це орієнтовно буде коштувати десь 12 міліонів гривень, з яких три міліони мало виділити місто, а дев’ять – від ФФУ.
 • Скільки часу піде на те, щоби побудувати стадіон?
 • Якщо будуть сприяти погодні умови, а це доволі важливе питання, оскільки час затягнувся до сезону осінніх дощів і, навіть, можливо, морозів, то плануємо закінчити будову за два з половиною або три місяці.
 • А хто буде грати на цьому стадіоні? Які ігри чи турніри на ньому будуть проводитися?
 • Знаєте, там зможуть грати всі. Абсолютно всі. Поле буде дуже якісним, із штучним покриттям останнього покоління. Смію навіть сказати, що це, напевно, буде одним із кращих полів України такого типу. В першу чергу, грати на ньому будуть діти, тому що в більшій мірі це робиться для них. Звичайно, матиме свої години для гри й наша обласна федерація футболу. А так, коли стадіон буде готовим для експлуатації, ми всі сядемо разом, подумаємо й розподілимо всі години чесно й відповідно до потреб кожного. Наприклад, я вважаю, що й дитячо-юнацька школа «Буковини» зможе на ньому грати, й нова футбольна школа «Спарта», оскільки всі діти мають займатися футболом на хороших полях і в хороших умовах.
 • Хто опікуватиметься новим стадіоном?
 • Взагалі то стадіон буде на балансі міста Чернівці. Звичайно, не виключається, що стадіон в певній мірі буде й комерційним. Наприклад, ввечері, можливо, хтось захоче пограти на ньому приватним чином, і це є абсолютно нормальним, адже і місто, і обласна федерація футболу зможуть мати для власних потреб хоча б якісь кошти. Це – нормальна європейська практика, коли їдеш ввечері, а стадіони освітлені, на них люди займаються спортом, і на це дуже приємно дивитися.

Альберт Комарі, спеціально для ЧОФФ