Визначилися кращі обласні команди “Шкіряного м’яча”-2018/19

Для дитячого шкільного футболу травень завжди є місяцем очікувань і втілення мрій, адже саме у травні відбуваються районні, регіональні обласні і, зрештою, обласні фінали Всеукраїнського традиційного щорічного футбольного турніру «Шкіряний м’яч – Кубок Coca-Cola» одразу у чотирьох вікових групах.

Цього року обласні фінали буковинські школяри теж традиційно відіграли на двох чернівецький стадіонах – на полі ДЮСШ №4 у Садгорі і на газоні стадіону «Юність», яким опікується чернівецька КДЮСШ. Шістнадцять команд, по чотири у кожній віковій групі, виборювали право представляти Чернівецьку область на регіональному Всеукраїнському фіналі. А там, якщо все складеться добре, пробитися й до загальної фінальної вісімки кращих команд України!

Старші школяри грали на стадіоні сад гірської ДЮСШ №4. Команди 2005 р.н. відіграли, напевно, найнапруженіший турнір з усіх чотирьох обласних фіналів. Вирішальною тут стала мінімальна перемога Топорівської ЗОШ над чернівецькими ліцеїстами, яка й вивела команду з Топорівців до зонального українського фінального етапу. Чернівчани ж посіли лише другу сходинку.

 1. Топорівська ЗОШ – 6 (5:2)
 2. Ліцей м.Чернівці – 6 (11:3)
 3. Тисовецька ЗОШ – 4 (3:6)
 4. Романковецька ЗОШ – 1 (0:7)

В усіх інших вікових групах перемагали школяри з Чернівців. Так, серед учасників обласного фіналу у віковій групі 2006 р.н. сильнішими за всіх стали представники чернівецької гімназії №1. Щоправда, гімназисти випередили свої суперників із Новоселицької ЗОШ лише завдяки кращій різниці забитих/пропущених м’ячів, але перемога з будь-яким показником – це перемога і саме чернівчани вийшли до наступного етапу «Шкіряного м’яча»!

 1. Гімназія №1 м.Чернівці – 7 (10-4)
 2. Новоселицька ЗОШ – 7 (8:3)
 3. Новодністровська ЗОШ – 3
 4. Великокучурівський НВК – 0

Серед школярів 2007 р.н. найсильнішою в області стала команда чернівецької ЗОШ №27, яка в трьох матчах не пропустила жодного м’яча і за явною перевагою перемогла усіх суперників. Три матча, перемоги 6:0, 3:0 і 3:0 –  і чернівчани вирушатимуть до зонального фіналу. Взагалі команди в цій групі розташувалися так:

 1. ЗОШ №27 м. Чернівці – 9 очок (12-0)
 2. Сторожинецький ліцей – 4 (5-3)
 3. Романковецька гімназія – 2 (2-5)
 4. Рокитнянська ЗОШ – 1 (2-13)

За схожим сценарієм зіграли й команди у віковій групі 2008 р.н. Тут ніяких шансів суперникам не залишили чернівецькі футболісти з гімназії №4, які частково укомплектовані гравцями ДЮСШ ФСК «Буковина». Тут теж маємо три перемоги і жодного пропущеного м’яча: 4:0, 2:0 і 2:0. Друге місце в цій групі посіла команда Кельменецького ліцею. Турнірна таблиця виглядає наступним чином:

 1. Гімназія №4 м. Чернівці – 9 (8:0)
 2. Кельменецький ліцей – 6 (8:4)
 3. Чорнівський НВК  – 3 (4:6)
 4. Сторожинецький ліцей – 0 (0:10)

Тепер очікуємо проходу буковинських команд до Всеукраїнських фіналів, а наразі юним буковинцям слід максимально зконцентруватися на зональних фіналах, які відбудуться незабаром.

АЛЬБЕРТ КОМАРІ, спеціально для ФФЧО