Відбулася звітна Конференція ФФЧО за 2019 рік

У п’ятницю, 29 листопада, в конференц-залі готелю «Буковина» в Чернівцях відбулася чергова звітна конференція Федерації футболу Чернівецької області. Традиційно така конференція щорічно відбувається наприкінці року і на ній підводяться підсумки того, що було зроблено федерацією за поточний рік.

Доброю традицією таких конференцій стало запрошення почесних гостей із Української асоціації футболу. Цього разу до Чернівців на звітну конференція ФФЧО завітав перший віце-президент Асоціації аматорського футболу України Олександр Каденко.

Під час Конференції делегати заслухали звіт голови ФФЧО Василя Орлецького про досягнення буковинського футболу протягом 2019 року. Наводимо вам звіт голови ФФЧО:

Відповідно до Статуту ГС «ФФЧО»  метою діяльності федерації є розвиток та популяризація футболу на території Чернівецької області, направлені на зростання рівня масовості цього виду спорту серед усіх верств населення, забезпечення організації та проведення змагань з футболу місцевого рівня на Території діяльності.

   Загалом за звітний період під егідою ГС «ФФЧО» проведено 24 спортивно-масових заходи, де були задіяні фактично усі верстви населення області.

   Вже починаючи з січня 2019 р. було зорганізовано та проведено наступні змагання:

Назва змагань учасники к-ть команд
Чемпіонат області з міні-футболу 2018/19 рр. аматори 36
Відкритий чемпіонат м. Чернівці з футзалу сезону 2018/19 рр. аматори 11
27-й турнір пам’яті М. Бреєва і П. Сочнєва юнаки 8
«Буковинська Зима-2019» ветерани 9
Кубок Чернівецької області з міні-футболу аматори 28
Турнір з міні-футболу серед ветеранів пам’яті В. Максимчука ветерани 21
Кубок Чернівців з футзалу аматори 8
Дитяча ліга «Юніор» серед юнаків 2007-08 р.н. юнаки 8
Фінальна частина «Шкільна футзальна ліга України» юнаки 4
Турнір з міні-футболу пам’яті Олега Костіва та Віталія Пукая ветерани 4
ОДЮФЛ сезон 2018-2019 (друге коло) юнаки 17
ЧМДЮФЛ сезон 2018-2019 (друге коло) діти 46
Чемпіонат області з футболу аматори 30
Кубок Чернівецької області 2019 року аматори 30
Чемпіонат Чернівецької області серед ветеранів ветерани 9
Зональні Всеукраїнські змагання на призи клубу «Шкіряний м’яч» 2019 року U-14, U-13, U-12, U-11 юнаки 16
Фінальна частина ДЮФЛУ у категорії U17 та U15 юнаки 8
 «Ліга Чемпіонів районів Чернівецької області» сезону 2019 року аматори 12
 VI турнір з футболу пам’яті Андрія Гусіна аматори діти ветерани 4 4 8
ОДЮФЛ сезон 2019-2020 (перше коло) ЧМДЮФЛ сезон 2019-2020 (перше коло) юнаки 86  
Турнір з футболу «Кубок Довбуша» аматори 4
Турнір з фут залу пам’яті С.Сенюкова аматори 20
Турнір з футболу «Буковинська осінь-2019» аматори 5

  Зважаючи на проведення в державі реформи децентралізації, федерація також не стоїть осторонь даних процесів. Спільно з головами районних федерацій проводиться моніторинг щодо реформування обласного футболу. Наразі проводиться робота по вдосконаленню наступних етапів реорганізації футбольного господарства області.

    Зважаючи на значне підвищення кількості команд учасниць обласних змагань у всіх лігах (ветеранських, аматорських, дитячо-юнацьких), гостро стоїть питання по підготовці кваліфікованих арбітрів.

  У сезоні 2019 року був проведений пілотний варіант проведення чемпіонату та першостей Чернівецької області у трьох лігах. Розподіл команд на ліги – Суперлігу, Першу і Другу – дає можливість командам розвиватися й підвищуватися в класі, розвивати власну інфраструктуру й будувати командні колективи з перспективою.

В рамках Чемпіонату і першостей області у 2019 році було проведено 270 матчів, в яких було задіяно близько 800 гравців 30-ти команд. Окрім цього, в кубку Чернівецької області з футболу було зіграно 33 матчі, а наприкінці сезону відбувся і матч за Суперкубок.

Вперше відбувся новий для футбольної Буковини турнір – Кубок Ліги, в якому були задіяні команди Другої ліги.

Традиційно Федерація футболу Чернівецької області провела Лігу чемпіонів районів Чернівецької області, де найсильнішого виявляли 12 команд, а також у Путилі відбувся вже Шостий турнір пам’яті Андрія Гусіна, в якому зіграла рекордна кількість команд: 4 дитячих, 4 аматорських, а також 10 ветеранських.

Не може не радувати справжній розквіт буковинського ветеранського футболу. Після зимового міні-футбольного турніру «Буковинська зима» традиційно відбулися Чемпіонат і Кубок Чернівецької області з футболу серед ветеранів, а чернівецька ветеранська «Буковина» до того ж стала чемпіоном України у віковій категорії «45+».

   Окрім організації та проведення змагань федерація проводила наступні заходи:

  • Регулярно проводяться тренерські курси за програмою УЄФА категорії «С» (керівник Крафт Ю.Р.):

у 2018 році ліцензії отримали – 24 тренера, у 2019 році ліцензії отримали –    25 тренерів, наразі стартує новий етап навчання в якому виявили бажання навчатися 33 тренера.

 –  За програмою УАФ на базі ФФЧО та інституту підвищення кваліфікації спільно були проведені курси підвищення кваліфікації вчителів фізичної культури з елементами футболу де прийняли участь і отримали сертифікати    27 вчителів фізичної культури з усіх  районів Чернівецької області.

Лекції читали і проводили практичні заняття професорсько-викладацьким складом факультету фізичної культури та здоров’я людини ЧНУ ім. Ю.Федьковича.

  • Фестиваль «Відкриті уроки футболу» відновив своє соціальне направлення за ініціативи ФФУ з 2014 року. У 2019 році фестиваль проведено у Сторожинецькому районі (задіяно 192 дитини).

Фестиваль триває протягом трьох днів, де дітей у ігрових вправах заохочують до занять футболом. Також школи отримують спортивний інвентар (м’ячі, манішки, фішки, канати тощо), а дітям дарують пам’ятні футболки та бейсболки від УАФ.

      Відповідно до рекомендацій УАФ федерація активно працює по реєстрації футболістів-аматорів у Єдиній базі реєстрації футболістів.

     Так, у 2012 році було зареєстровано тільки 304 футболіста-аматора а станом на сьогоднішній день загалом в Єдиній базі даних Української Асоціації футболу в Чернівецькій області зареєстровано (видано паспорт футболіста) – 6 128 (з них 1720 діти) футболістів які приймають участь в офіційних змаганнях з футболу.

           В порядку денному чергової звітної Конференції ГС «ФФЧО» делегатами розглянуто та затверджено питання про зміну найменування ГС «Федерація футболу Чернівецької області» на ГС «Асоціація футболу Чернівецької області» і затвердження нової редакції  Статуту ГС «АФЧО» згідно рекомендацій УАФ.

Також перший віце-президент Асоціації аматорського футболу України Олександр Каденко мав приємну місію – нагородити від Української Асоціації футболу за заслуги спеціальною відзнакою двох представників буковинського футболу, а саме – заступника голови Сторожинецької РФФ Василя Баланюка і віце-президента чернівецького УСК «Довбуш» Олександра Ставчанського.

АЛЬБЕРТ КОМАРІ, А-3 SPORT MEDIA PRODUCTION, спеціально для ФФЧО