Відбулося підсумкове засідання виконкому АФЧО за 2022 рік і сформовано плани роботи на рік-2023

Напередодні святкування Дня святого Василія відбулося перше у 2023 році засідання виконавчого комітету Асоціації футболу Чернівецької області, хоча, водночас, його скоріше можна назвати звітно-підсумковим засіданням комітету за 2022 рік.

У поряду денному засідання виконкому АФЧО було заплановано наступне:

 

  • звіт голови ГС «АФЧО» про роботу Адміністрації АФЧО за період з 24 лютого 2022 року по 31 грудня 2022 року
  • затвердження проекту «Календарного плану спортивно-масових заходів АФЧО на 2023 рік
  • затвердження штатного розпису Адміністрації ГС «АФЧО»
  • затвердження кошторису ГС «АФЧО» на 2023 рік.

 

Під час звіту голови АФЧО було згадано, що основними критеріями роботи Адміністрації АФЧО минулого року стали благодійність, гуманітарна допомога дітям тимчасово переселених осіб і дітям воїнів ЗСУ, а також збір коштів на підтримку ЗСУ.

 

Варто було згадати й проведення численних благодійних акцій і турнірів, а також впровадження соціально-спортивних проєктів від Української Асоціації Футболу за підтримки закордонних організацій і партнерів з багатьох країн.

 

Зокрема, було підведено підсумки діяльності АФЧО у цьому напрямку роботи і тепер ми можемо навести всі цифри минулого року, які ще ніде не публікувалися. Отже, маємо наступне:

 

– Благодійні футбольні акції “ФУТБОЛ ЗАРАДИ ЖИТТЯ”. Відбулося 17 турнірів по всій Чернівецькій області (Чернівці, Мілієво, Ржавинці, Новоселиця, Панка, Путила, Мамаївці, Кіцмань та ін.) в яких було задіяно майже 2000 дітей різних вікових груп). В рамках акцій було надано допомогу у вигляді футбольно-спортивного екіпірування – 355 комплектів, футбольних м’ячів – 420

 

– Благодійні турніри “СЛАВА ЗСУ!” серед дітей, юнаків, аматорів і ветеранів (11 турнірів, задіяно понад 2700 футболістів, зібрано понад 500 000 гривень)

 

– Соціально-освітньо-спортивний проєкт УАФ “ВІДКРИТІ УРОКИ ФУТБОЛУ” («Open Fun Football Schools») за підтримки Дитячого Фонду УЕФА і Асоціації крос-культурних проєктів (Данія). Проведено 8 заходів (Новоселиця, Чернівці, Кадубівці, Кельменці, Вижниця, Зруб-Комарівський, Панка, Верхні Петрівці), задіяно майже 1000 дітей, надано 1000 комплектів спортивного екіпірування (м’ячі, футболки, кепки, манішки, фішки), а також  148 гуманітарних наборів для дітей ВПО. «Відкриті уроки футболу» – це:

  • психосоціальна підтримка дітей ВПО, дітей військових ЗСУ, дітей, постраждалих від війни;
  • об’єднання і дружба дітей ВПО з місцевими дітьми, соціальна інтеграція;
  • активізація місцевих громад через міжсекторні мережі (вчителі, тренери, психологи, фахівці з безпеки, батьки, молодіжні лідери, місцева влада, меценати та інші).

– Соціально-освітньо-спортивний проєкт “ПОРУЧ” від МОН і ЮНІСЕФ, благодійного фонду “Розвиток футболу України” у партнерстві з УАФ і Дитячим Фондом УЕФА (проведено 146 занять у Чернівцях, Глибоцькій, Кіцманській та Сторожинецькій ТГ, задіяно 4400 дітей). Стартував цей новий проект психологічної підтримки для дітей та молоді через заняття спортом з червня. Це:

  • відновлення через спорт, забезпечення психосоціальної допомоги дітям, молоді та сім’ям, які постраждали від війни, робота груп психологічної підтримки, арт-терапія, майстер-класи, розвиток здорового харчування та спортивні заняття.

 

– Проєкт “SPIRIT OF SOCCER UKRAINE” – “EORE” від УАФ, Асоціації аматорського футболу України та організації «Spirit of Soccer» за підтримки АФЧО та Чернівецької обласної та міської рад (8 заходів у Чернівецькому, Вижницькому і Дністровському районах, задіяно 330 дітей). Це – важливий соціально-спортивний проєкт щодо обізнаності про ризики вибухонебезпечних предметів серед населення через спорт. Наразі проект впроваджується за допомогою чотирьох тренерів, які пройшли навчання за програмою С-ліцензії УАФ із модулем «ЕОRЕ».

 

Щодо регулярної роботи АФЧО, то вона, не зважаючи на проблеми і виклики, зумовлені часом, також тривала безперервно і відбулася фактично в повному обсязі, що й було заплановано структурними підрозділами Асоціації ще до початку введення військового часу.

 

Тренерські курси категорії «С». Протягом 2022 року в Чернівецькій області за програмою  С-диплому УАФ тренерські дипломи отримало 26 тренерів. Із середини січня 2023 р. розпочнуться нові курси для охочих отримати           С-ліцензії. Попередньо зареєстровано 18 потенційних слухачів.

Також посильний вклад, відповідно до своїх повноважень,  внесла АФЧО у збереження професійної футбольної команди ФСК «Буковина» м. Чернівці. Спільно з владою міста і небайдужими меценатами футболу вдалося не тільки зберегти флагман буковинського футболу але й заявитись у першості України серед клубів ПФЛ у Першій лізі.

 

Окрім благодійних акцій і турнірів (з квітня по серпень) у вересні 2022 р. вдалося організувати офіційний чемпіонат ОДЮФЛ сезону 2022-23 р.р. у 9-ти вікових категоріях, де змагаються 102 (!!!) дитячо-юнацькі команди. Це відбулося завдяки титанічним і надважливим зусиллям адміністрації Обласної дитячо-юнацької футбольної Ліги на чолі з Юрієм Шелепницьким.

 

Переходячи до офіційних аматорських змагань можна сказати, що, як і було заплановано, цього року наші чемпіонат та першість області перейшли на проведення змагань за європейським принципом «осінь-весна». У «Суперлізі» стартувало 10 команд, в 1-й лізі – 9 команд.

 

Завдячуючи нашим славним ЗСУ, які нещадно нищили ворога на півночі, сході та півдні України, вже у квітні ми отримали дозвіл на впровадження благодійних футбольних акцій і шляхом проведення футбольних турнірів в різних вікових категоріях допомагати ЗСУ, дітям-переселенцям і дітям воїнів ЗСУ.

 

Традиційно у грудні стартував і 1-й етап чемпіонату Чернівецької області з міні-футболу сезону-2022/23 в чотирьох зонах. Це – 58 команд-учасниць.

 

Розпочався і Відкритий чемпіонат м. Чернівці з футзалу-2022/23, в якому боротьбу за чемпіонський титул ведуть 13 команд.

 

Комітет арбітрів АФЧО на чолі з Юрієм Мосейчуком, весь склад арбітрів та спостерігачів арбітражу, не зважаючи на величезну кількість заходів, змогли професійно і якісно їх обслуговувати, а також на високому організаційному рівні провели вже ІІ Всеукраїнський Турнір з футзалу серед команд обласних комітетів арбітрів пам’яті Петра Кобичика.

 

Мусимо відзначити і окремо зауважити: всі проведені заходи було організовано і проведено з чітким дотриманням всіх безпекових норм, визначених у регламентних документах державних органів України!

 

Також із перших днів війни з ордою АФЧО провела ряд заходів по евакуації іноземних спеціалістів УАФ, футболістів-легіонерів ФК «Шахтар» та ФК «Динамо», а в партнерстві з Федерацією футболу Болгарії забезпечила евакуацію з території бойових дій та надання всього необхідного 132-х дітей.

 

В контакті з колегами з Федерацій футболу Молдови, Румунії та Північної Македонії ми сприяли організації доставки цільових гуманітарних вантажів для різноманітних потреб у райони бойових дій із рук в руки, без перевантажень в логістичних гуманітарних центрах.

 

Все це стало можливим завдяки плідній, конструктивній роботі АФЧО з управлінням молоді та спорту Чернівецької ОВА (керівник – Іван Гешко) та управлінням з фізичної культури та спорту Чернівецької міської ради (керівник – Дмитро Макаренко), від яких ми отримали повне розуміння і сприяння у тій діяльності, яку ми проводили і все це й дало такі результати, які ми спільно досягли у надважкому 2022 році.

 

Ну і, звичайно, цього разу відзначили легенду українського і буковинського футболу, першого капітана Національної збірної України Юрія Шелепницького спеціальною почесною відзнакою від президента УАФ Андрія Павелка!

 

Зрозуміло, що без вашої активної участі, шановні колеги, Адміністрація АФЧО не змогла би самостійно провести таку велику кількість благодійних акцій і зробити такий великий обсяг роботи, тому всім вам – величезна вдячність за вашу активну позицію та допомогу у проведенні цієї доброї справи! Окрема подяка Асоціації ветеранів футболу Чернівецької області, які шляхом проведення благодійних турнірів надавали і продовжують надавати допомогу нашим ЗСУ в різних форматах!