Відродження футболу у Новодністровську

Футбол – найпопулярніший та наймасовіший вид спорту у світі, не виключенням у цій статистиці є і м.Новодністровськ. У футбольній  історії багато визначних досягнень, проте, як і все у житті, новодністровський футбольний рух то набирав обертів, то занепадав. І якщо у дитячому футболі все більш-менш стабільно – відділення футболу у новодністровській ДЮСШ й надалі виховує молоді таланти, то у дорослому житті футболу міста Новодністровськ довгий час повноцінної команди просто не існувало.

_DSC0019

Та у 2017 році розпочався новий виток у футбольної історії міста. Зусиллями міського голови Анатолія Болдашева та спортивних активістів була розроблена та затверджена «Міська цільова програма розвитку футболу на 2017-2018 роки», яка передбачає виділення значних коштів на розвиток наймасовішого виду спорту у світі.

19-20-DSC03633

Відновлена міська федерація футболу та зібрана команда міста, яка відтепер буде представляти Новодністровськ на рейтингових змаганнях. Зусиллями влади, за кошти профільного структурного підрозділу – відділу молоді та спорту, закуплено комплект якісних футзальних м’ячів фірми “SELECT”, які були урочисто вручені під час проведення футзального турніру «Кубок мера», закуплено електронне табло та облаштовано ігровий зал спорткомплекса. Наразі командою опікуються Олександр Богачук та Василь Шевчук за підтримки голови міської федерації футболу Романа Шундрія.

1-03-DSC09015

ФСК «Новодністровськ» вже стартував у ІІ лізі України з футзалу, ставши єдиною командою, що представляє в Чернівецьку область у всеукраїнських змаганнях. В стартовому матчі чемпіонату проти ФК «Вінниця», новодністровці продемонстрували досить змістовну гру, однак за браком досвіду поступились більш іменитому футзальному колективу з рахунком 5:8. А вже 09 грудня 2017 року, в суботу, в спортивному залі комплесу ОКЗ «ДЮСШ в м.Новодністровськ», ФСК «Новодністровськ» в 2 турі Чемпіонату України з футзалу зустрінеться з футзальним колективом «Нова Ушиця»!

image-2

Не забувають у місті енергетиків і про ветеранський футбол! 26 листопада був проведений міжобласний футзальний турнір пам’яті Ігоря Ібрагімова. Участь у змаганнях взяло 8 запрошених команд: «Енергія» м.Новодністровськ, Чернівецька «Буковина-Ретро», Хотинський «Дністер», МСК «Авангард» з м.Сокиряни, «Колос» з Мурованих Курилівців, «Колос» м.Нова Ушиця, «ФК Маків» м.Дунаївці та «Дружба» смт. Чемерівці. Новодністровська «Енергія» у даному турнірі перемогла, а у фінальному матчі новодністровські ветерани здолали ФСК «Буковина-Ретро»!

53-DSC03160

Наприкінці грудня у Новодністровську має відбутись традиційний, тепер уже  міжнародний турнір «Кубок Енергетика» з футзалу, участь в якому свою згоду вже надали футзальні команди країн Румунії та Молдови. Через велику кількість команд, організатори планують проводити турнір у два дні!

Крім цього, за підтримки «Віза Центр» організаторами планується заснувати власний повноцінний чемпіонат міста «Відкрита першість м.Новодністровськ – «Ліга Віза Центр» в якому зможуть взяти участь всі бажаючі футзальні команди краю.

Вітаємо футболістів та бажаємо їм спортивних перемог та успіхів у починаннях!

За матеріалами Ірини Шундрій