Віорел Радукан: “Намагаюся не зупинятися ні в професійному сенсі, ні у футбольному”

У 2021 році після більше ніж річної перерви до футбольної родини Чернівецької області повернувся футбольний клуб «RADENT» із Чернівців. Спочатку команда відіграла сезон великого футболу у буковинській Суперлізі-2021. Так, багато чого не склалося так, як планувалося, проте «RADENT» пройшов усю турнірну дистанцію завдяки зусиллям керівництва і партнерів клубу.

І от чернівецький «RADENT» увійшов у зимовий сезон-2021/22. Увійшов направду яскраво і амбіційно, адже команда заявилася як на участь у Чемпіонаті області з міні-футболу, так і у Відкритому Чемпіонаті Чернівців з футзалу. Більше того, склад команди дозволяє сподіватися на певні успіхи і досягнення, тому повернення до змагань у «RADENTа» відбувається поступово і логічно.

Про сподівання і очікування від нинішнього зимового сезону, а також про плани на майбутнє ми поспілкувалися з президентом ФК «RADENT» Віорелом Радуканом, для якого футбол – це невід’ємна частина життя і можливість відчути себе щасливою людиною поза межами власної справи.

 

  • Віореле, команди «RADENT» не було у футбольному житті Буковини майже рік, а тепер команда знову є і знову рухається вперед, до перемог. Чому так сталося і що повернуло вас до футболу?

 

  • Нашу відсутність було зумовлено рядом причин і обставин. По-перше, потрібно було зробити паузу і переосмислити зміст і спрямованість футбольної команди на майбутнє. По-друге, хотілося спочатку вирішити питання, яке вже давно було для нас певної мрією і запорукою функціонування повноцінного футбольного клубу – питання про створення тренувально-відновлювальної бази ФК «RADENT», тобто того, чого не має фактично жодна футбольна команда області. І, по-третє, потихеньку збиралися з думками щодо відкриття нашої власної дитячої футбольної академії. Для того, щоби ми самі для себе вирощували футболістів, з яких складалися б наші майбутні команди.

 

  • Тобто, ви одразу продумуєте інфраструктуру, на зразок професійних команд?

 

  • Десь так. Тим більше, на Буковині на даний момент мало хто з аматорських команд таку інфраструктуру. Хочеться не просто грати у футбол, а створити боєздатну команду, яка могла б успішно виступати на всіх рівнях, починаючи з дитячо-юнацьких змагань.

 

  • «RADENT» не зовсім вдало виступив у минулорічному сезоні в Суперлізі, але вже взимку заявився на чемпіонати з міні-футболу і футзалу. Чому ви прийняли таке рішення?

 

  • Знаєте, міні-футбол і футзал же ж мають зовсім іншу специфіку, тим більше нам вдалося залучити до складу кілька досвідчених і відомих футболістів. «RADENT» і раніше вдало грав у зимових обласних змаганнях і ми мали усі сподівання на вдале підтримання традицій. Це підтвердив і старт в обох турнірах: і в міні-футболі, і в футзалі ми вдало розпочали чемпіонати, і, звичайно, плануємо поборотися як мінімум за нагороди цього зимового сезону. З іншої сторони, не зважаючи на невдалий сезон у великому футболі, ми намагаємося зберегти команду і мусимо підтримувати форму і взимку. Ми маємо тренування двічи на тиждень, тримаємося в тонусі, а як вже воно складеться далі – побачимо.

 

  • Ви говорите про традиції успішних виступів у зимових турнірах, то ж маєте особливе ставлення до цих футбольних дисциплін?

 

  • Звичайно! Як на мене, кожна велика футбольна команда, що приймає участь в обласних чемпіонатах і першостях, має бути представлена і в цих зимових змаганнях. Це – як особливий статус, як престиж, як доказ того, що клуб готовий грати у футбол безперервно, дарувати емоції своїм уболівальникам. Більше того, є команди, що грають тільки в міні-футбол або футзал і протягом цілого року чекають саме на ці захоплюючі змагання. Висока швидкість, видовищність, необхідність швидко приймати важливі рішення на полі – усе це робить зимовий футбол дуже популярним і бажаним.

 

  • Що для вас є футбол? Чому ви стільки зусиль приділяєте існуванню вашої команди?

 

  • Напевно, у кожного із нас є хобі або щось таке, що робить нас щасливішими, дає нам можливість, як то кажуть, відвести душу, відпочити, відірватися від буденності. Саме це для мене і є футбол. В нього я граю з дитинства і гратиму, напевно, завжди, поки зможу. Мати команду для мене – неймовірна можливість втілити в реальність власні мрії. Я впевнений, що у кожного фаната футболу є подібні мрії і я дуже радий, що можу це робити. Я й самий граю, тренуюся з командою, тому я не тільки спостерігаю зі сторони, а й знаходжуся всередині процесу. І це дуже допомагає мені в житті: я намагаюся не зупинятися ні в професійному сенсі, ні у футбольному. Сподіваюся, це допоможе не тільки мені, а і всім, хто долучений до ФК «RADENT».