Головною подією VI Турніру пам’яті Андрія Гусіна став матч зірок ветеранського футболу України та Буковини

Яскраве й, без перебільшень, насичене свято буковинського футболу відбулося в Путилі минулими вихідними. Там, на стадіоні «Карпати» ім. Андрія Гусіна, до речі, нависокогірнішім стадіоні в Україні (стадіон розташований на висоті понад 600 м. над рівнем моря), 10-11 серпня проходив вже ставший традиційним, щорічним Турнір з футболу пам’яті видатного майстра українського футболу, гравця екс-гравця збірної України й київського «Динамо» Андрія Гусіна.

Приємно відмітити, що VI Турнір пам’яті Гусіна став найнасиченішим та наймасовішим за всі шість років свого існування. Заступник голови Федерації футболу Чернівецької області Сергій Задорожняк повідомив, що цього разу участь у змаганнях брали 18 (!!!) команд різних вікових категорій і за два дні запеклих баталій під гарячим карпатським сонцем було розіграно два комплекти нагород, відігралися матчі ¼ фінала розіграшу Кубку Чернівецької області з футболу серед ветеранів, а справжньою «смачною родзинкою» турніру стала товариська зустріч між збірними України та Чернівецької області серед ветеранів.

Про змагання юнаків, аматорів і ветеранів на VI Турнірі пам’яті Гусіна – у нашому наступному матеріалі, а зараз ми розповімо про найцікавішу подію цього уїк-енду, що зібрала під час футбольних поєдинків на «Карпатах» найбільшу глядацьку аудиторію – матч ветеранських збірних України та Чернівецької області.

Організаторами турніру пам’яті Гусіна виступили Українська асоціація футболу, Федерація футболу Чернівецької області, Асоціація ветеранів футболу України та компанія «Агробізнес» – провідний виробник хліба та хлібобулочних виробів в Україні. Варто відзначити велику, титанічну роботу голови ФФЧО, віце-президента та члена Виконкому АВФУ Василя Орлецького, який взяв на себе чимало питань і зобов’язань щодо проведення цих змагань і, зокрема, товариського матчу «зірок» футболу України й Буковини. Це є чудовим прикладом, як потрібно турбуватися про футбол, популяризувати його в регіонах і плекати пам’ять про видатних гравців нашої країни.

Така велика кількість відомих футболістів вийшла на футбольне поле у Путилі вперше і знаково, що всі вони зібралися, вшановуючи пам’ять про одного з найяскравіших постатей українського незалежного футболу Андрія Гусіна. Тренери ветеранської збірної України Анатолій Дем’яненко і Володимир Лозинський закликали під прапори збірної Мирона Маркевича, Олега Собуцького, Владислава Ващука, Юрія Максимова, Сергія Нагорняка, Едуарда Цихмейструка, Віталія Мандзюка, Миколу Іщенко, Андрія Хомина, В’ячеслава Свідерського, Віталія Самойлова, Андрія Оксимця, Віктора Уляницького, Олександра Венглинського, Святослава Сироту і Володимира Бондаренка.

Ветеранів Буковини на поле з капітанською пов’язкою вивів перший капітан збірної України з футболу (!!!) Юрій Шелепницький, а в її складі зіграли Олег Голобуцький, Олександр Діденко, Володимир Павлов, Олег Керчу, Микола Дрожжа, відомий вітчизняний легкоатлет Іван Гешко та інші.

Матч був цікавим і напруженим, не дивлячись на те, що прийшовся на саму спеку. Рахунок у грі відкрив Олег Собуцький, зрівняв його безперечно кращий нападник ветеранського футболу Буковини Володимир Берник, а наприкінці зустрічі той же ж Собуцький двічи замкнув подачі Нагорняка і встановив рахунок 3:1 на користь збірної ветеранів України.

«Рахунок у цій грі має відносне значення, головним було зібратися всім разом, усім, хто знав і шанував Андрія Гусіна, згадати його добрим словом та проведенням дружньої гри, – розповів віце-президент УАФ і кращий гравець матчу Олег Собуцький. – Збірна ветеранів завжди відгукується на запрошення Валентини та Леоніда Гусіних зіграти на турнірі. Людина живе до тих пір, поки про неї пам’ятають, доки згадують її добрі справи та вчинки. Андрій багато зробив для українського футболу, був справжнім патріотом, навіть встигнувши у перші місяці війни допомогти нашим військовим. Велику справу по організації турніру робить Василь Орлецький, це його заслуга в тому, що все проходить на найвищому рівні. Ми і в наступні роки залюбки приїдемо до Путили, про що попередньо домовилися».

Про офіційні змагання на Шостому Турнірі пам’яті Андрія Гусіна читайте на нашому сайті вже найближчими годинами. І, звичайно, наступного року обов’язково відвідайте цю подію, яка залишиться надовго у вашій пам’яті!

АЛЬБЕРТ КОМАРІ, A-3 SPORT MEDIA PRODUCTION спеціально для ФФЧО