Лауреати футбольного сезону-2018 “отримали своє” після звітної Конференції ФФЧО

Минулого тижня у футбольному сезоні Буковини-2018 було поставлено крапку і тепер уся футбольна громадськість краю активно готується до циклу зимових турнірів 2018/19. Цього року Федерацією футболу Чернівецької області було дуже багато зроблено і проведено і саме про це говорили на звітній конференції ФФЧО, а після неї відбулося нагородження лауреатів сезону: кращих команд, гравців, функціонерів, меценатів і представників спортивних мас-медіа, що протягом усього року висвітлювали події численних змагань з футболу.

Дійсно, голова ФФЧО Василь Орлецький відмітив, що 2018 рік для Чернівецького обласного футболу видався вдалим і продуктивним в усіх відношеннях. По-перше, новий сучасний стадіон, який будується за програмою УЄФА «Хет-трик», майже готовий до здачі в експлуатацію і навіть є можливість провести зимовий чемпіонат області.

По-друге, з грудня 2017 по березень 2018 року ліцензію С-диплому ФФУ отримали понад двадцять тренерів, в тому числі й одна жінка, а навчання з перепідготовки пройшли 11 чоловік.

Відзначилися у минулому сезоні юнацькі команди «Буковини». Так, команда U-19 здобула бронзові нагороди Першої ліги України ДЮФЛ під керівництвом Віталія Куниці, а «Буковина-U-15» стала бронзовим призером Чемпіонату України Вищої ліги під керівництвом Юрія Крафта.

В Чернівецькій обласній та міській дитячих лігах в сезоні 2018/2019 стартувала рекордна кількість команд-учасниць –  63. Окрім цього, обласною федерацією було проведено обласні та Всеукраїнські етапи «Шкіряного м’яча», обласний етап Шкільної футзальної ліги, а в м.Хотин провели «Відкриті уроки футболу», в яких прийняли участь 192 дитини віком від 6 до 13 років із 12 шкіл Хотинського району. Учасники цих уроків отримали футболки від Федерації футболу України, тренери – спортивні костюми з логотипом Федерації, а школи – по п’ять нових м’ячів та інший спортивний інвентар.

Не стояв на місці й ветеранський футбол Буковини. Збірні команди Чернівецької області серед ветеранів брали участь у Чемпіонатах України, а збірна у віковій категорії +45 взагалі стала Чемпіоном України! Також традиційно ветерани відіграли чемпіонат і Кубок області.

Невід’ємна частина Чернівецького обласного футболу – благодійні турніри й меморіали. Тут слід згадати:

– ХХІІ міжобласний турнір з міні-футболу пам’яті арбітра Всесоюзної категорії з футболу Миколи Брєєва;

– «Різдвяний кубок Буковинських зірок»;

–  Благодійний турнір “Football for Kids”;

– Міжобласний турнір серед жіночих команд «Буковинська весна-2018»

– ХІХ меморіальний турнір серед ветеранів пам’яті колишнього гравця «Буковини» Віктора Максимчука;

  • Участь у благодійному заході «Подаруй дитині мрію» (с. Мигово);
  • Турнір пам’яті воїнів АТО Путильщини (м. Путила);
  • Турнір пам’яті Андрія Гусіна (м. Путила);
  • Організація матчу до 60-річчя ФК «Буковина» (збірна ветеранів «Буковини» проти Національної збірної України серед ветеранів;
  • Благодійний турнір з футзалу пам’яті В. Семенова («Кубок Лєрки»).

Окрім участі в організації та проведенні даних заходів федерація надавала посильну консультативну та матеріальну допомогу постійним та асоційованим членам у проведенні різноманітних турнірів, які проводяться під їхньою егідою.

Під час церемонії офіційного нагородження героїв сезону було відзначено людей, які протягом року підтримували буковинський футбол. Серед них – Василь Маковій, Олександр Ставчанський, Сергій Няйку, Михайло Сеничак, Григорій Ванзуряк, Василь Столярчук, Валерій Сарафінчан та ін.

Кращою футболісткою сезону стала Віталіна Продан з «Буковинської надії», а з представників буковинських мас-медіа, які активно співпрацюють із ФФЧО, відзначили незмінний квартет чернівецьких «футбольних мушкетерів» – Альберта Комарі, Георгія Мазурашу, Олексія Мамчука та Ігоря Савчина.

АЛЬБЕРТ КОМАРІ, спеціально для ФФЧО