Нажаль, дещо затримуємося зі здачею нового стадіона в експлуатацію

DSC_2255

Не зважаючи на оптимізм представників Федерації футболу України та на очікування численних буковинських шанувальників футболу справа з появленням у Чернівцях нового сучасного футбольного стадіону зі штучним покриттям просувається неймовірно повільно. Це і стало головною темою нашої розмови з віце-президентом ФФУ та головою Чернівецької обласної федерації футболу паном Василем Орлецьким, а потім – і зустрічі з фахівцями будівельної справи, що відповідають за процес будівництва нової футбольної арени краю.

DSC_2257

 • Багатьох чернівчан, що не байдужі до футболу, цікавить питання, який наразі стан процесу побудови нового стадіону?
 • От щойно зараз вирішували питання по заміні щебня й довезенню цього щебня в необхідній кількості, а вже з понеділка, з 4 липня, має приїхати бригада з Києва і тут, на місці, буде відштовхуватися від того, що зроблено і що не зроблено. Скоріше за все, основні роботи по встановленню бетонних конструкцій буде продовжувати робити чернівецька підрядна організація, якщо підпише договір з компанією, яка відповідає за будівництво.
 • DSC_0707
 • Наскільки нам відомо, є якісь певні затримки в процесі будівництва?
 • Так, знову виникли невеличкі проблеми з проектними питаннями, але вони узгоджуються. Дійсно, дещо затримуємося зі здачею об’єкта в експлуатацію, але нічого страшного немає. Знову ж таки, деякі корективи в роботу будівництва внесли погодні умови, але від цього нікуда не можна було дітися, ви розумієте. Тим не менш, я впевнений, що вже в найближчому майбутньому ми закриємо всі питання і нарешті відкриємо новий стадіон.
 • DSC_0705
 • Тобто, в раніше обумовлені терміни стадіон побудувати не встигнуть?
 • Скоріше за все, що ні. Що тут можна сказати? Ми вже дійсно говорили за липень, але давайте більше не будемо загадувати. Скажімо так: цього року ми точно його відкриємо! От ми спілкувалися з відповідальними особами, і є думки та сподівання, що це буде вересень місяць. Тут справа ще і в тому, що ми змушені були відкласти відкриття стадіона і в Івано-Франківську. Навіть є така думка – відкрити обидва стадіони разом, але це вже побачимо із часом.
 • DSC_0706
 • Плануєте зараз проводити роботи в пришвидшеному темпі?
 • Навряд чи це можна назвати пришвидшенням. Якщо розумно підійти до справи, то мушу зізнатися, що хочу віддати належне чернівецькій підрядній фірмі, яка виграла тендер на проведення робіт. Вони попрацювали добре й, навіть, потужно! Усю роботу зроблено на совість. А ті речі, які повинна робити Федерація футболу України – це трохи менший об’єм робіт, хоча це не стосується коштів. Наприклад, постелити поле – це доволі великі гроші, але це можна зробити протягом двох тижнів. Зокрема, так було в Івано-Франківську. Тому, якщо прикинути, за два-три місяці можемо відкрити стадіон.
 • DSC_0704
 • Тобто, останні етапи роботи – це менший проміжок часу, аніж безпосередньо будівельні роботи?
 • Звичайно, так ми і повинні розуміти! Останні штрихи – це облаштування освітлення, огорожа навколо стадіону, сидіння на 500 місць і зведення адміністративної будівлі. Це – речі, з якими ми до кінця вересня спокійно можемо справитися.
 • DSC_2260
 • Федерація футболу України задоволена ходом і якістю робіт?
 • Так, звісно, до ходу і якості робіт підрядників ми не маємо жодних претензій. Тому і думаємо, що вони продовжуватимуть працювати й надалі.

DSC_2258

За більш детальним коментарем із приводу ставшого в Чернівцях уже легендарним процесу побудови нового сучасного футбольного стадіону ми звернулися до людини, краще й точніше за яку, напевно, ніхто б сьогодні не зміг прокоментувати цю проблему. Це – головний інженер компанії «КМ-Буд», виконавець робіт Орест Ластівка.

DSC_2259

«Звичайно, у процесі виконання робіт як цього будівництва, так і будь якого іншого, виникають різні питання і зміни. Нажаль, та бюрократична система, яка функціонує в нашій державі, не дозволяє вирішувати ці питання вчасно і актуально, – каже пан Орест. – Взяти хоча б етап із завезенням щебню на будівництво. Так, спочатку в проекті був зазначений інший тип і марка щебню, а зараз ми разом із замовниками вирішили змінити його на більш якісний та стійкий. Завозити його потрібно від інших виробників, та й вартість його, звичайно, вище за той, який був запланований спочатку. А ось тут приходить проблема бюрократії: оскільки вартість матеріалу виявилася вищою, то потрібно чекати на узгодження і рішення на його закупку від Чернівецької міської ради. Сесія відбудеться ще нескоро, і ми не знаємо, чи взагалі це питання буде вирішено позитивно. Відповідно, процес будівництва затримується на невизначений термін. Звичайно, поточні роботи – підпірні стіни, бетонні конструкції, проведення дренажу – ми будемо тим часом виконувати, але загалом матимемо суттєву затримку».

DSC_0937

Окрім цього, не всі питання ще узгоджені й з Обленерго, вирішується чи потрібно буде установлювати нову спеціальну підстанцію чи все обійдеться «меншими жертвами». Та й питання з проведенням каналізації теж далеке до вирішення.

DSC_2254

Зрозуміло, що до установки безпосередньо самого футбольного поля ще далеко, а до відкриття об’єкту – ще більше…

Але ми, тим часом, все одно чекатимемо і сподіватимемося.

АЛЬБЕРТ КОМАРІ, спеціально для ЧОФФ

DSC_0936