На Буковині зіграла національна збірна України з футболу серед ветеранів

Велике свято футболу цієї осені подарувала Буковині збірна ветеранів України з футболу. На товариський матч у Лужани Кіцманського району завітали кращі українські гравці, які встигли пограти як за збірну СРСР, так і за збірну України різних років.

в1

 

 

 

 

 

 

Численні шанувальники футболу, яких зібралося на лужанському стадіоні не менше двох тисяч і які з’їхалися з усіх куточків Чернівецької області, мали змогу спілкуватися, фотографуватися і брати автографи з зірками, яких більшість із нас до цього бачила лише завдяки телетрансляціям.

в2

 

 

 

 

 

 

Серед зірок-ветеранів, які завітали на матч у Лужанах, відмітимо Дем’яненка, Лозинського, Максимова, Єзерського, Ващука, Шершуна, Цихмейструка, Нагорняка і багатьох інших.

в3

 

 

 

 

 

 

Матч організував голова обласної федерації футболу Василь Орлецький, який разом із Ярославом Мазуром свого часу підтримував ФК «Лужани», відсвяткувавши як місцеві досягнення, так і перемоги в Кубку України (2000 р.) та чемпіонаті України (2008 р.) серед аматорських колективів, і Олег Собуцький.

в4

 

 

 

 

 

 

У самому ж товариському матчі в Лужанах між ФК «Лужани» та ветеранською збірною України вирували неветеранські пристрасті. Перший тайм завершився нульової нічиєю. Відкрили рахунок гості на 11-й хвилині другого тайму зі стандарту: Владислав Ващук класно пробив зі штрафного у лівий нижній кут, кіпер господарів Сергій Цюга до м’яча дотягнувся, але відбив його на Богдана Шершуна, який спокійно «зіграв на добивання». За рахунку 0:1, Олег Собуцький заробив пенальті, але реалізувати його не зміг – Сергій Цюга  парирував удар «з точки». А у другій половині другого тайму лужанці відігрались після небезпечного удару зльоту у виконанні Костянтина Бізюка. Рахунок 1:1 так і залишився підсумковим, хоча ближчими до перемоги були все ж таки зіркові гості.

в6

 

 

 

 

 

 

Про реальний бойовий характер двобою свідчать, мабуть, і травми, до яких призвели жорсткі зіткнення та боротьба «на другому поверсі», а після фінального свистка гравці та тренери ветеранської збірної України ще довго роздавали автографи і фотографувались з охочими. На лужанському стадіоні панувала неймовірна атмосфера, а позитивні емоції, за словами Г. Мазурашу, «били через край».

в7

 

 

 

 

 

 

Цей футбольний подарунок Лужанам зіркова ветеранська команда зробила «з подачі» першого радника президента ФФУ і голови обласної федерації футболу Василя Орлецького, якого називають «хрещеним батьком» ветеранської збірної України.

DSC_3467

 

 

 

 

 

 

«Ветеранська національна збірна України існує всього навсього з 2015 року, але за цей час вже встигла багато чого зробити для популяризації футболу в нашій країні, – зауважив пан Василь. – Достатньо сказати, що за сезон збірна ветеранів встигає зіграти понад 50 матчів, і це не просто якісь «прохідні» гравці чи склади, а справжні зірки українського футболу. Скажімо, Максимов, Єзерський, Свідерський і Ващук грали у фінальній частині ЧС-2006, а Анатолій Дем’яненко взагалі був задіяний в кількох подібних футбольних форумах ще у складі збірної СРСР. І ці гравці разом із іншими пограли за ветеранську збірну в усіх регіонах України!»

в9

 

 

 

 

 

 

Під час урочистості перед матчем серед інших до слова запросили і присутню маму колишнього гравця «Динамо» (Київ) та збірної України Андрія Гусіна, яка, користуючись нагодою, запросила зіркових ветеранів та лужанську команду на V Меморіал Андрія Гусіна до Путили. В якому, до речі, українська збірна ветеранів торік брала участь і святкувала перемогу.

Після матчу зіркові ветерани зауважили, що це – наймолодша команда серед тих, з якими доводилось грати подібні товариські матчі й зізнались, що їм було дуже непросто грати проти непоступливих лужанців.

АЛЬБЕРТ КОМАРІ, спеціально для ЧОФФ

а3