На днях відбувся фінал Кубку Чернівецької обласної дитячо-юнацької футбольної Ліги

Перший літній уїк-енд цього року став знаковим для юнацького футболу Буковини, адже, нарешті, завершилися змагання в рамках ІІІ Кубку Чернівецької обласної дитячо-юнацької футбольної Ліги (ЧОДЮФЛ) серед юнацьких команд, які стартували ще у вересні минулого року.

За словами головного секретаря змагань Олега Чорного, Кубок ЧОДЮФЛ 2015-16 рр. викликав чималий інтерес на Буковині, оскільки зібрав 19 команд, 8 з яких зіграли у віковій групі 2000-2001 рр, а ще 11 – у групі 2002-2003 рр. І кращі з кращих у неділю, 5 червня, отримали можливість вирішувати у фіналах долю чемпіонських титулів на смарагдовому газоні стадіону «Мальва» в Чернівцях.

Надзвичайні емоції, непереборне бажання перемоги, впертість і стремління проявити себе якнайкраще, і, найголовніше – щирість – ось складові, які, на мою думку, забезпечують дитячо-юнацькому футболу його шарм, який відсутній у футболі дорослому, орієнтованому на заробітку. І немалому. І все це можна було побачити у недільних фіналах!

Отже, у фіналі гравців вікової групи 2000-2001 рр., що першими вийшли на футбольне поле, зійшлися «Буковина-2000» (тренери В. Воронюк та В. Куниця) та «Буковина-2001» (тренери – О. Бужак та А. Телегей) з Чернівців. Матч виявився дуже цікавим і глядачі, що зібралися на трибунах, вважаю, отримали задоволення від побаченого. Більшу частину поєдинку на полі домінували старші юнаки «Буковини-2000», які грали у білих футболках. Вони більше атакували, постійно намагалися загострити гру і тримали у напрузі захисників. суперника. Як результат – рахунок після першого тайму – 2:1 на користь «Буковини-2000».

Такий же ж хід гри тривав і у другому таймі. Старші більше й змістовніше атакували, молодші встигали відповідати лише не дуже частими контратаками. Третій м’яч у ворота «Буковини-2001» лише підтвердив логіку подій на полі. Підсумкові 3:1 – і Кубок ЧОДЮФЛ здобуває «Буковина-2000» під керівництвом В. Воронюка!

Теплими словами фіналістів привітав заступник голови Чернівецької обласної федерації футболу Сергій Задорожняк, який побажав юним футболістам подальшого розвитку і участі у багатьох престижних змаганнях як в Україні, так і за кордоном.

Традиційно визначили й кращих гравців команд. Ними стали Владислав Павлович від «Буковини-2000» та Владислав Ватаманюк від «Буковини-2001». Їх було нагороджено пам’ятними кубками, а нагородження проводили очільники обласного й міського спортивних комітетів Богдан Вітовський та Дмитро Макаренко.

Другий матч фінального дня ІІІ Кубку ЧОДЮФЛ відбувся між командами «Буковина-2002» (тренер А. Лахнюк) та ДЮСШ №1 м. Чернівці (тренери А. Гордей і Д. Гордей), які мали виявити сильнішого у віковій групі 2002-2003 рр. І в цій грі запеклої боротьби було не менше, а то й більше! Лише з тією різницею, що більша частина ігрового часу проходила «без воріт». З перших же ж хвилин ініціативу впевнено захопили «буковинці», які фактично не давали суперникам можливості не те що наблизитися до власних воріт, а й просто переходити центр поля.

І рахунок 1:0 на користь «Буковини» після першого тайму зовсім не відображав того, що відбувалося на полі. Напевно, глядачі очікували, що у другій половині гри «буковинці» продовжать домінування й доведуть свою перевагу до більш істотної, але, насправді, сталося зовсім інакше… В цьому, напевно, і є особливий шарм дитячо-юнацького футболу – у непередбаченості, неочікуваності J

Команді ДЮСШ №1 м. Чернівці неймовірними зусиллями вдалося зрівняти рахунок і перевести матч у серію післяматчевих 11-метрових. А в ній Фортуна посміхнулася саме «дюсшовцям»! 6:5 – і ця перемога по пенальті стала переможною для чернівецької ДЮСШ №1 у рамках ІІІ Кубку ЧОДЮФЛ!

Кращими гравцями цього поєдинку було визнано Валентина Верстяка від «Буковини-2002» та Олександра Чепишка від ДЮСШ №1.

Голова управління молоді та спорту Чернівецької ОДА Богдан Вітовський під час церемонії нагородження відзначив високий рівень продемонстрованої суперниками гри і безперечні перспективи юних буковинських футболістів у майбутньому.

Окремо відмітимо чисту й коректну гру юних буковинських футболістів. Не зважаючи на непереборне бажання перемогти, юні гравці діяли в рамках правил і за дві гри арбітром було пред’явлено всього 3 жовті картки.

Також хочеться подякувати бригаді арбітрів, які, попри сильну спеку, відсудили фінали цьогорічного Кубку ЧОДЮФЛ без помилок і зауважень. Це: арбітр Павло Бігар і асистенти Марія Сас та Павло Шестопалов.

А нам, юним футболістам, їхнім тренерам та батькам, а також усім шанувальникам футболу на Буковині залишається чекати нового сезону й наступного розіграшу Кубку ЧОДЮФЛ, що стартує традиційно у вересні, й побажати перемог сильнішим!

 

Альберт Комарі