“ПОРУЧ” – новий спортивно-педагогічний проект від МОН і UNISEF

З червня в Україні стартував новий проєкт психологічної підтримки для дітей та молоді через заняття спортом під назвою “ПОРУЧ”.
Відновлення через спорт – це новий напрямок спільного проєкту Міністерства Освіти і Науки та ЮНІСЕФ, який має на меті забезпечити психосоціальну допомогу дітям, молоді та сім’ям, які постраждали від війни. ⚽️ “ПОРУЧ” ⚽️ передбачає роботу груп психологічної підтримки, арт-терапію, майстер-класи, розвиток здорового харчування та спортивні заняття.
Спортивну складову проєкту реалізують благодійний фонд «Розвиток футболу України» у партнерстві з Українською асоціацією футболу та за підтримки Дитячого фонду УЄФА.
Вже на першому етапі, у квітні, організовано навчання для мережі спеціалістів (психологи, вчителі фізичної культури, медичні волонтери), які працюватимуть з дітьми та молоддю протягом наступних п’яти місяців. Також для спеціалістів проєкту Українською асоціацією футболу організовано навчання щодо захисту дітей.
Починаючи з червня батьки зможуть приводити своїх дітей на спортивні майданчики, де з малечею і молоддю в ігровій формі паралельно працюватимуть психологи, вчителі фізичної культури та медичні волонтери.
Спортивні майданчики будуть розділені на зони, де почергово діти займатимуться з психологом, потім гратимуть у рухливі ігри з футбольним м’ячем, а на завершення медичні волонтери розкажуть та продемонструють, що робити у випадку травм.
Загалом такий формат роботи сприятиме психологічному відновленню після пережитого травматичного досвіду та подоланню страхів.
Спортивні заняття для дітей в рамках проєкту “ПОРУЧ” будуть впроваджуватися у восьми областях України: Хмельницькій, Рівненській, Волинській, Львівській, Тернопільській, Івано-Франківській, Чернівецькій та Закарпатській.
Чернівецька область стартувала вже сьогодні. Перший захід у рамках даного проекту відбувся на штучному майданчику Чернівецького ліцею №7. Незабаром – продовження проєкту на інших спортивних майданчиках міста і області.
Якщо виникатимуть якісь запитання – пропонуємо контактний номер координатора проекту в Чернівецькій області:
+380 (66) 969 78 70 – Олександр Плахов