Проєкт допомоги дітям на Буковині від Всеукраїнської Фундації «Захист прав дітей» та АФЧО

У січні 2023 в Чернiвецькiй областi триває реалізація міжнародного партнерського проєкту Всеукраїнської фундації «Захист прав дітей» та Асоціації футболу Чернівецької області щодо психосоціальної допомоги дітям, постраждалим від війни в Україні.

Тренери використовують на заняттях спеціально розроблені ігрові вправи, які у простій, доступній та зрозумілій формі допомогають дітям засвоїти основні, базові принципи щодо вибухонебезпечних предметів
задля власної безпеки та збереження життя.

Донесені до дітей знання та інформація, які використовують тренери під час проведення занять, націлені в першу чергу на ефективне зменшення дитячих жертв та смертності, надаючи повідомлення про
рятування життя через професійну футбольну тренерську програму.

В Чернівецькій  області наразі перебуває чи не найбільша кількість внутрішньо переміщених осіб, які в майбутньому планують повернутися до власних домівок та, на жаль, можуть зустрітися з небезпекою боєприпасів сам на сам. Спорт та футбол зокрема дають безліч шансів, натомість  міни та інші вибухонебезпечні предмети не лише не дають жодного, а й можуть позбавити найголовнішого для кожного – життя.

Метою занять проєкту є не лише донесення знань про можливі ризики боєприпасів, а також і мотивування дітей до продовження занять спортом, стабілізація емоційно-психологічного стану та навчання стикатись з небезпекою.

Заняття проводяться на 4 локаціях: Вижницький опорний ліцей (тренер Денис Іванюк), Чорногузівська школа (тренер Андрій Девда), школа № 25 м. Чернівці (тренер Микола Ніга) та Педагогічний фаховий коледж ЧНУ (тренер Іван Паньків).

Тренери-волонтери проєкту зазначають: «Раді, що наші тренування викликають зацікавленість не лише у юних спортсменів, а й у батьків цих дітей, які активно долучаються до наших розмов з дітьми. На жаль, деякі діти вже добре знають, що таке обстріли та вибухи й орієнтуються у різних видах вибухонебезпечних предметів.Шкода, що наразі це не теорія, а практика в нашій країні. Навіть одне збережене життя завдяки нашим тренінгам на сто відсотків виправдовує наші старання у роботі з дітками».