Реалізується проєкт допомоги дітям на Буковині від Всеукраїнської фундації «Захист прав дітей» та АФЧО

У Чернівецькій області активно продовжується  реалізація важливого  міжнародного партнерського проєкту допомоги дітям Всеукраїнської фундації  «Захист прав дітей» спільно з Асоціацією футболу Чернівецької області щодо психологічної допомоги дітям, які постраждали від війни в Україні.

На заняттях тренери зазначеного проєкту використовують спеціально розроблені вправи, ігри та інші активності задля того, щоб донести дітям у доступній зрозумілій формі надважливу на сьогодні інформацію щодо можливих небезпек, з якими вони можуть зустрітися, а також щодо ризиків вибухонебезпечних предметів та боєприпасів. Основною метою є навчити дітей правильно реагувати на небезпеки задля збереження найціннішого – власного життя та здоров’я. Отримані знання, через спеціально розроблену футбольну тренерську програму, не лише мотивують дітей до спорту та здорового способу життя, а в першу чергу допоможуть  зменшити дитячі жертви та смертність.

Буковина наразі є регіоном чи з не найбільшою кількістю вимушено переселених сімей з дітками різного віку, які після нашої перемоги повернуться до власних домівок та не виключено, що змушені будуть, на жаль, сам на сам зіштовхнутися з небезпеками різного роду.

Тренери програми мотивують дітей до розвитку, занять спортом та футболом зокрема, роблять все можливе, щоб стабілізувати емоційно-психологічний стан дітей, які в своєму юному віці вже знають, що таке війна. Спорт дає безліч шансів проявити себе, досягти висот, реалізувати свої цілі, а вибухонебезпечні предмети натомість не дають жодного.

Наразі заняття проводяться в чотирьох локаціях Буковини, а саме: на базі Вижницького опорного ліцею (тренер Денис Іванюк), Чорногузької школи (тренер Андрій Девда), загальноосвітньої школи №25 м. Чернівці (тренер Микола Ніга) та Педагогічного фахового коледжу м. Чернівці (тренер Іван Паньків). Всі тренери є спеціалістами високого рівня з відповідними знаннями у сфері роботи з дітьми.

Приводимо враження деяких учасників проєкту, батьків, а також самих тренерів.

Максим, учасник футбольної секції:

«Я радий, що почав відчувати себе майже як вдома. Не в своєму місті, але я продовжую займатись улюбленим видом спорту – футболом, розвиваю свої здібності та покращую навички. Мені подобається наш тренер, подобається, що мене розуміють, добре ставляться та вчать новим фінтам. Ще я вважаю, що це добре, що нам на тренуваннях розповідають про різні вибухонебезпечні предмети та як себе вести, якщо з такими штуками зіштовхнемось».

Батько учасника футбольної секції Артема:

«Хочу сказати «дякую» і тренеру, і всім, хто причетний до реалізації цього проєкту! Найважливішим для нас, батьків, є наші діти і навіть в такий важкий час війни хочеться максимально відгородити їх від цього жаху, вберегти від можливих небезпек та просто мотивувати до розвитку, та щоб бачили своє майбутнє в Україні після нашої перемоги! Щасливий, що моя дитина з радістю відвідує тренування, окрім цього ще й отримує важливу інформацію про власну безпеку».

Тренер проєкту Микола Ніга:

«Радий, що моя праця може відволікати дітей від жахів війни. Всі діти неймовірно активні та позитивні, залюбки беруть участь у запропонованих вправах та іграх, а також обговореннях про небезпечні предмети. Вважаю своїм досягненням те, що на кожному тренуванні бачу у їх погляді азарт та бажання займатися».