Сезон-2021: цифри, підсумки, кращі гравці і цікавинки

Сезон-2021 у буковинському футболі завершився. Запеклий, гарячий, цікавий та результативний. Особливо інтригуючим та непередбачуваним він вийшов у Першій Лізі, де команди мігрували з лідерів у середину турнірних таблиць, команди-середняки мінялися місцями з аутсайдерами, і така катавасія тривала протягом усього сезону.

Проте, було що подивитися і над чим подумати також і в Першості Чернівецької області серед команд Другої Ліги. В усіх трьох зонах було цікаво і, безперечно, далеко не одна друголігова команда пристойно виглядала б і класом вище…

Суперліга буковинського футболу традиційно навіть не обговорюється. Сенсації, несподіванки, приємні та не дуже сюрпризи, гольові феєрії, інтрига – усе це було, навіть із надлишком. Впевнений, в пам’яті як футболістів, так і вболівальників цьогорічна Суперліга точно залишиться!

Хтось видавав вражаючі переможні серії, хтось встановлював власні антирекорди з поразок. Були й «сухі» серії  і навпаки, коли якась команда не могла відзначитися голом у кількох турах поспіль. Але мусимо зазначити: результативність цього сезону просто не могла не порадувати численних уболівальників, які супроводжували своїх улюбленців від початку сезону й до самого кінця!

Як ми вам і обіцяли, до вашої уваги – цікава, важлива та дуже-дуже інформативна публікація, яка підсумовує багатий на події сезон-2021: трохи (або й більше) статистики, різні цікавинки, кращі гравці та підсумкове становище в усіх лігах і групах, сподіваємося, будуть для вас цікавими та корисними.

Отже, поїхали! Суперліга-2021. В Чемпіонаті Чернівецької області стартувало 9 команд, і, на відміну від попереднього сезону, до кінця дограли всі. Протягом чемпіонату було зіграно 72 гри, і м’яч залітав у суперлігові сітки 289 разів. В середньому – 4 забитих м’ячі за гру!

Більше всіх забив «Довбуш» – 63 м’ячі, менше всіх – «Кам’янка» (10). Найкращий захист – знову ж таки у «Довбуша», який пропустив 10 м’ячів у свої ворота, а от більше за всіх інших пропустив «РАДЕНТ» – 78. При всьому цьому тільки чотири команди Суперліги мають плюсову різницю забитих/пропущених голів.

 

Кращий гравець – Олександр Жумига («Довбуш»)

Кращий бомбардир – Артем Почтар («Волока»)

Кращий воротар – Богдан Степаненко «(Довбуш»)

Кращий півзахисник – Микола Коваленко («Брусниця)

Кращий захисник – Василь Никифоряк («Глибока»)

Кращий нападник – Василь Варварюк («Брусниця»).

 

Переходимо до Першої Ліги. Тут Першість відбувалася у двох групах – «А» і «Б». Загальна кількість зіграних матчів у Першій Лізі – 315. Далі – більш детально по кожній групі.

У ГРУПІ «А» стартували 14 команд, але після 3-го туру РДЮСШ «Глибока» знялася зі змагань і догравали Першість лише 13 колективів. Учасники відіграли за сезон 159 матчів, у яких було забито 691 м’яч. Так, у середньому це, здається, небагато – 4,34 м’ячі за гру, але було багато неявок на гостьові матчі, і тому повна картина виглядає значно результативнішою.

Найрезультативніша команда – «Тереблече». В її активі – 80 забитих голів. Менше всіх пропустила «Молодія» – лише 25.

Кращий гравець – Дучак Дмитро («Тереблече»)

Кращий бомбардир – Корсей Вадим («Луковиця») – 30 мячів (7 – з пенальті)

Кращий воротар – Житарюк Андрій («Тереблече»)

Кращий півзахисник – Батрак Антон (“Молодія”)

Кращий захисник – Чибуряк Олександр (“Луковиця”)

Кращий нападник – Мунтян Олександр (“Молодія”)

 

156 ігор було зіграно у ГРУПІ «Б». Розпочали сезон-2021 у цій групі 13 команд, проте до фінішу дійшли лише 12 із них, оскільки «Мамаївці» знялися з Першості у другому колі. 588 м’ячів забили команди у групі «Б»: в середньому це – 3,79. Трохи менше, аніж у групі «А», але теж дуже непогано!

Найрезультативніша команда – «Магала» (88)

Менше всіх пропустила – «Січ» ( 24)

 

Кращий гравець  – Буженіца Андрій («Магала»)

Кращий бомбардир – Лозовінський Ігор («Магала») (39 мячів, 3 з пенальті)

Кращий воротар – Добрянський Вадим («Січ»)

Кращий захисник – Каралаш Петро (“Берекол”)

Кращий півзахисник – Ільїн Віталій («Магала»)

Кращий нападник – Верешко Олег («Січ»)

 

На три групи було поділено цього року Другу Лігу обласного футболу. В усіх групах протягом сезону відбулося 216 матчів. Через різну кількість команд-учасниць у групах є доволі суттєва різниця між групами у кількості проведених ігор, але про все по порядку….

Група «А». Вижницький район. Тут команди поділилися на дві підгрупи, по 6 команд у кожній. У гірській зоні Буковини маємо 275 забитих м’ячів у 74-х іграх. Середній показник результативності – 3,7 голів за гру. Думається, глядачі були задоволені…

Найрезультативніша команда групи – «Банилів» (І підгрупа), 39 забитих м’ячів. Ця ж команда – і в номінації «пропущені м’ячі»: менше всіх пропустив саме «Банилів» – 6.

 

Кращий гравець – Марчук Степан («Берегомет»)

Кращий воротар  – Саїн Богдан («Підкрай-Берегомет»)

Кращий захисник – Гавриш Андрій («Банилів»)

Кращий нападник – Шулдак Степан («Берегомет»)

 

Група «Б». Чернівецький район. У цій групі було найцікавіше в усіх відношеннях, адже протягом сезону учасники відіграли по 20 матчів – більше, аніж у двох інших групах.  У 110 матчах команди забили 391 гол, а це – 3,55 м’ячів за гру.

«Колінківці» тут стали найрезультативнішою командою з 48 забитими м’ячами, а кращий захист цього сезону – у «Рідківців»: 14 пропущених м’ячів.

 

Кращий гравець турніру – Сорока Ілля («Рідківці»)

Кращий воротар – Грабко Дмитро («Рідківці»)

Кращий захисник – Калараш Петро («Строїнці»)

Кращий півзахисник – Архилюк Андрій («Строїнці»)

Кращий нападник – Жумига Іван («Бояни-Припруття»)

 

Ну і, нарешті, добралися до групи «В», а це – Дністровський район. Всього 6 команд зіграли в цій групі. Це – 32 гри за сезон, в яких було забито 105 м’ячів. І це – найнижча результативність в області за сезон-2021 – лише 3,28 м’ячі за гру…

Найрезультативніша команда – «Грозинці» (31)

Менше всіх пропустили «Клішківці» – 9

 

Кращий гравець – Венгер Анатолій («Клішківці»)

Кращий бомбардир – Білик Михайло («Грозинці»)

Кращий воротар – Денжанський Денис («Клішківці»)

Кращий захисник – Горгіца Ілля («Дністер» Комарів)

Кращий півзахисник – Харабара Сергій («Тірас» Новодністровськ)

 

Отже, що маємо у підсумку? В усіх трьох лігах команди-учасниці відіграли 603 поєдинки! Дуже солідно і поважно. В цих матчах було забито 2339 м’ячів, а це становить у середньому 3,87 м’ячів за гру. Погодьтеся, показник результативності вражає! При цьому найвищу результативність продемонстрували команди ПЕРШОЇ ЛІГИ з показником 4,06! СУПЕРЛІГА має 4,01, а от ДРУГА ЛІГА – 3,55.

Сезон вдався, однозначно. І він залишиться у пам’яті буковинських шанувальників футболу. Щоправда, наш девіз – «Тільки вперед!», збільшувати усе кількісно і робити все якісно, щоби було краще і цікавіше. Сподіваємося, з наступного року ми розпочнемо нову сторінку в історії буковинського футболу, проте…

Забігати наперед не будемо, адже попереду – цікавенний і дуже запальний зимовий сезон-2021/22, і на нас очікує велика кількість гарячих поєдинків з міні-футболу і футзалу. Гра продовжується, і ми чекаємо всіх вас на зимових майданчиках і паркетах спортзалів!