Традиційні підсумки зимового сезону. Міні-футбол, сезон-2022/23

В обласному міні-футболі цьогоріч був цікавий, насичений і напрочуд результативний сезон. І ми традиційно підводимо певні підсумки з зимовому сезону-2022/23, який приніс багато несподіванок і сюрпризів уболівальникам і всім, хто цікавиться перебігом подій на буковинській міні-футбольній планеті.

Сподіваємося, що наш підсумковий матеріал буде для вас, як і завжди, цікавим і корисним, проте наголошуємо:  думки, висловлені у даній публікації, є суб’єктивними і не є офіційною позицією АФЧО. Цей матеріал – позиція прес-служби АФЧО, яка має свою думку і свої погляди на те, що відбувалося цієї зими на штучних міні-футбольних майданчиках нашого краю!

Розпочнемо з офіційних даних і згадаємо усіх лауреатів сезону.

 1. Переможцями (чемпіонами) своїх зон стали:

Зона «А» (Чернівецька) – ФК «Іванківці»

Зона «В» (Новоселицька) – ФК «Драниця»

Зона «С» (Кіцманська) – ФК «Брусниця»

Зона «D» (Глибоцька) – ФК «Кам’янка-2»

 

 1. Володарі зональних Кубків:

Зона «В» – ФК «Динівці»

Зона «С» – «Дружба» Киселів

Зона «D» – ФК «Луко» Луковиця

 

 1. Призери зональних етапів Чемпіонату Чернівецької області з міні-футболу:

Зона «А» (Чернівецька) – «Бастіон» Чернівці, «Вікторія-Буковина» Чернівці

Зона «В» (Новоселицька) – ФК «Садгора-Чорнівка», ФК «Топорівці»

Зона «С» (Кіцманська) – МСК «Кіцмань», ФК «Дорошівці»

Зона «D» (Глибоцька) – ФК «Луко-ЛЛ» Луковиця, ФК «Луко» Луковиця

 

 1. Якщо говорити про кількість зіграних матчів у сезоні, то тут маємо доволі солідні цифри:

Зона «А» – 74

Зона «В» – 190 (чемпіонат) + 31 (кубок) = 221

Зона «С» – 64 (чемпіонат) + 15 (кубок) = 79

Зона «D» – 45 (чемпіонат) + 11 (кубок) = 56

Еліт-раунд – 32

В підсумку маємо 462 (!!!) матчі!!!

 

 1. Трійка кращих команд області:

Чемпіон – «Урожай» Чернівці

«Срібний»  призер – ФК «Іванківці-2»

«Бронзовий» призер – МСК «Кіцмань»

 

 1. Прес-служба АФЧО визначила й кращих, на свою думку, гравців сезону, і ми сформували умовну символічну збірну. В неї увійшли:

Воротарі – Ігор Стефанишин («РАДЕНТ» Чернівці  та ФК «Луко-ЛЛ» Луковиця), Станіслав Іоніцой (ФК «Драниця»)

Польові гравці

– Сергій Максимчук («Том-Студіо» Чернівців та «Урожай» Чернівці)

– Василь Томащук (ФК «Іванківці»)

– Олександ Філіпчук (МСК «Кіцмань)

– Олександр Карапка («Том-Студіо» Чернівці та ФК «Іванківці-2)

– Дмитро Дучак («Бастіон» Чернівці)

– Василь Гакман («Вікторія-Буковина» Чернівці)

– Василь Палагнюк (ФК «Брусниця»)

– Ян Валаш (ФК «Драниця»)

     7. Ефективність. Якщо говорити про те, яка зона обласного Чемпіонату з міні-футболу є найсильнішою, то тут маємо різні моменти. Коли відштовхуємося від цифр у відсотковому вирішенні – тут немає рівних командам зони “А”. Ефективність результатів команд зони в матчах проти представників інших зон складає 75%, зона “В” має, до прикладу, 23%, зона “С” – 50%, зона “Д” – 40%.

Коли дивимося на реальні речі – без конкуренції зона “С”, адже з чотирьох півфіналістів Еліт-раунду три – саме з кіцманської зони, зони “С”: “Іванківці-2, “Кіцмань” і “Брусниця” (безславно провалилися лише “Дорошівці”). Таке протистояння логіки та реальності маємо вперше…

 

Тепер переходимо до команд, які ми відзначили спеціальними оцінками-епітетами. Теж традиційно і теж суб’єктивно!

 1. Команда-відкриття – ФК «Іванківці-2». Безумовно, слід відзначити команду, яка не змогла пробитися до Еліт-раунду прямим шляхом і попала туди тільки завдяки відмові киселівської «Дружби». А от в Еліт-Раунді, після підсилення, іванківчани, як то кажуть, «дали гарі»!
 2. Команда-сюрприз – ФК «Луко-ЛЛ» Луковиця. Дебютант виявився «із гострими зубками», і не тільки вперше у своїй короткій історії пробилися до Еліт-раунду, а й вийшли з групи. І це – без бюджету, на голому ентузіазмі й бажанні грати у футбол!
 3. Команда-«втрачена перспектива» – «Том-Студіо» Чернівці. Потужний склад, цікава, комбінаційна гра, бажання перемоги – усе це не змогло, на жаль, виправити помилки невдалого старту. Команда розігралася наприкінці зонального етапу, та було вже запізно. Впевнений, що в Еліт-Раунді «студійці» могли би пробитися далеко…
 4. Команда-симпатія – ФК «Драниця». Після трохи «змазаного» старту драничани змогли випередити всіх у своїй зоні і стати чемпіонами, а в Еліт-раунді до того ж виграли й свою групу. Запам’яталися самовідданністю й відчайдушністю, тому і згадуються з приємністю.
 5. Команда-провал – «Radent» Чернівці. Потужний старт із трьох перемог поспіль, здавалося б, вималював хороші перспективи, а от далі пішли поразки. У підсумку – 7-ма позиція у зоні «А» і багато думок про потрібні численні зміни як у грі, так і у складі команди.
 6. Команда-розчарування – ФК «Бояни». Перемога у своїй зоні минулого року і безколірний, безхарактерний виступ цьогоріч – це два різних полюси. Схоже, розвалилися як амбіції, так і традиції команди. За таким крахом завжди шкода спостерігати…
 7. Команда-перспектива – ФК «Рідківці» та ФК «Брусниця». Якщо бажання і запал гравців залишаться на цьому рівні, а ентузіазм керівництва не зникне, ці дві команди можуть продемонструвати значно більше і, відповідно, досягти більшого.
 8. Команда-драма – «Бастіон» Чернівці. Стати “срібним” призером зони “А”, бути одним із фаворитів комплекту медалей сезону і в підсумку не вийти з групи Еліт-Раунду до чвертьфіналу – таке ще треба “вміти”… Тому “Бастіону” ще належить багато і плідно попрацювати для того, щоби досягати бажаних результатів.
 9. Команда-характер – «Урожай» Чернівці. Одна з найбільш досвідчених і вікових команд усього сезону, але вік поміхою не став, а досвід плюс молоді таланти дозволили скромно, та твердим поступом завоювати головний титул сезону.
 10. Команда-нестабільність – «НДЕКЦ МВС» Чернівці. Традиційно фаворит, добре укомплектований, але стабільності цього року не було, що й завадило команді вийди до чвертьфіналів Еліт-Раунду. Та й у самий Еліт-раунд «експерти» попали тільки завдяки відмові переможців зони «Д» – ФК «Кам’янка-2», оскільки посіли в зоні «А» лише п’яте місце…
 11. Команда-непорозуміння – ФК «Кам’янка-2». Найгірше – коли нема амбіцій, або амбіції заключені у локальну клітку. Перемогти у зональній першості, але відмовитися від права грати в Еліт-раунді – це, непевно, особливий талант…
 12. Командаборець – ФК «Динівці». В останній момент «заскочити в потяг», що відправляється в Еліт-Раунд, відчайдушно боротися до останнього в Еліт-раунді і, нарешті, здобути титул володаря зонального Кубку – таке по силах тільки справжнім бійцям, тому динівчанам – особливий респект»!

Якось так. Можна було б ще додати епітетів, у тому числі й тим, кого ми вже тут згадали, але зупинимося на цьому. Було цікаво і захоплююче спостерігати за сезоном, сподіваємося, що так буде і в сезоні-2023/24. Дякуємо усім командам за гру! Зустрінемося у грудні, на наступному Чемпіонаті Чернівецької області з міні-футболу!