Умови щодо можливості проведення футбольних матчів

          Відповідно рішення Виконавчого комітету УАФ від 26.05.2020 року регіональним асоціаціям футболу дозволяється поновлювати змагання з футболу обласного, районного та міського рівня, в яких беруть участь не більше ніж 50 осіб (заборонено участь особи віком до 18-ти років), без глядачів, у регіонах, в яких здійснюється послаблення протиепідемічних заходів, за умови отримання відповідних погоджень (дозволів) від місцевих органів державної влади і місцевого самоврядування та затвердження ними відповідних рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів під час організації й проведення таких змагань.
          Керуючись вищевикладеним рішенням Виконкому УАФ, адміністрацією АФЧО розроблено та обговорюється з потенційними учасниками обласних змагань з футболу умови та тимчасовий протокол щодо можливості організації та проведені офіційних змагань з футболу в Чернівецькій області.
           1-го червня відбулась перша нарада (із запланованих трьох) з представниками потенційних учасників «Суперліга-2020» : ФК «Волока», ФК «Неполоківці», ФК «ШКВАЛ», «Н.Станівці», ФК «Фазенда». Протягом 2-го та 3-го червня заплановані наради з представниками ФК «Університет», УСК «Довбуш», «TOM.studio». ФК «Чагор», «Ст.Вовчинець», ФК «Глибока», ФК «Золотий колос», «RA-DENT», «Дністер» м.Новодністровськ, «Черемош-Вижниця», ФК «Путила».
На наступному тижні з 9-го по 11-те червня, керівництвом АФЧО заплановані виїзні робочі наради по 1-й лізі гр.«А» в смт.Глибока та по 1-й лізі «Б» в м.Кіцмань.
Керівництво АФЧО звернулось з клопотанням до обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, разі послаблення протиепідемічних заходів у Чернівецькій області, надати дозвіл про проведення змагань з футболу при дотриманні відповідних вимог та тимчасового протоколу.
При проведенні обласних змагань з футболу необхідно дотримуватись наступних вимог:
1. Для проведення змагань будь-якого рівня кожна районна/міська федерація/асоціація футболу має отримати дозвіл від регіональної (районної, міської) комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (надалі ТЕБ та НС) на проведення змагань у своєму регіоні й надіслати копію Адміністрації АФЧО.
2. Футбольні матчі організовуються в регіонах, в яких запроваджено послаблення протиепідемічних заходів, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 р. № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів», а також відсутні додатково встановлені обмеження органами державної влади та органами місцевого самоврядування, що перешкоджають проведенню матчу.
3. Перед кожним матчем проводиться температурний скринінг для учасників матчу, офіційних осіб матчу та осіб, що забезпечують організацію спортивних змагань.
4. Особи, в яких  виявлено температуру тіла понад 37,2 , не допускаються до стадіону.
5. Особи, хворі на гостру респіраторну хворобу СОVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, та особи, щодо яких встановлено в процесі епідеміологічного розслідування підозру на інфікування гострою респіраторною хворобою СОVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, підлягають самоізоляції або госпіталізації в порядку, визначеному галузевими стандартами в сфері охорони здоров’я та відсторонюються від участі в турнірі на час самоізоляції або хвороби.
6. Одночасно на всій території стадіону можуть перебувати не більше 50 осіб. Ці особи повинні бути не молодші 18 років.
7. Під час перебування в приміщенні учасники та офіційні особи матчу зобов’язані дотримуватись обмеження не більше однієї особи на 10 кв. м. площі приміщення.
8. Під час перебування на території стадіону, учасники зобов’язані використовувати респіратори або захисні маски, крім футболістів, головних тренерів, бригади арбітрів під час безпосереднього перебування на футбольному полі.
9. Підготовчі та установчі роботи в день матчу повинні бути завершені до того, як команди та арбітри прибудуть на стадіон.
10. При організації матчу, забезпечується відсутність скупчення людей, зокрема:
– прибуття команд має бути рознесено в часі;
– клуби-господарі визначають маршрут учасників до роздягальні та поля таким чином, щоб мінімізувати контакт зі сторонніми особами, організаторами тощо;
– проходження температурного скринінгу повинно відбуватися таким чином, щоб уникати скупчення людей.
11. Вихід команд на поле має відбуватися:
– розділений за часом, без збору та традиційного виходу;
– без супроводу дітей;
– без рукостискань;
– без загального шикування команд.
12. Використання місць загального користування (роздягальні, душові) можливе тільки невеликими групами при дотриманні дистанції в 1,5 метра. За відсутності на стадіоні роздягалень відповідного розміру командам рекомендується використовувати власні транспортні засоби (автобуси, тощо).
13. Від’їзд команд та арбітрів зі стадіону відбувається окремо одна від іншої. Від’їзд офіційних осіб матчу відбувається окремо від команд.
14. На стадіоні організатором матчу повинно бути забезпечено:
– мінімальний контакт учасників та організаторів футбольних матчів;
– наявність спиртовмісних антисептиків з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів для обробки рук перед, або всередині кожного приміщення;
– дезінфекцію спиртовмісними розчинами поверхонь у всіх роздягальнях, медичних та інших кімнатах на стадіоні. Дезінфекція повинна бути завершена за 1 годину до матчу;
– наявність окремих додаткових контейнерів для збору, зберігання та утилізації засобів індивідуального захисту;
– використання персоналізованих пляшок для напоїв. Заборонено обмінюватись особистими речами (рушники, халати тощо) з іншими гравцями;
– провітрювання усіх приміщень кожні 3 години протягом 15 хвилин.
15. На стадіонах де немає огородження та облаштованих воріт входу і виходу для глядачів, необхідно забезпечити спеціальне огородження/розмежування червоно-білою стрічкою ігрової зони:
– якщо футбольне поле без бігових доріжок, необхідно: відрахувати 10 метрів від меж трибун (місць для глядачів) та огородити ігрову зону червоно-білою стрічкою;
– якщо футбольне поле з біговими доріжками, необхідно: відрахувати 20 метрів від меж трибун (місць для глядачів) та огородити ігрову зону червоно-білою стрічкою.
      У разі невиконання даних вимог та рекомендацій подальше проведення футбольних матчів у даному регіоні (районі) буде заборонено.