У Путилі відбувся ІХ Турнір з футболу пам’яті Андрія Гусіна. Цього разу – на підтримку ЗСУ!

6-7 серпня у гірському містечку Путила під егідою Асоціації футболу Чернівецької області вдев’яте відбувся Турнір з футболу пам’яті видатного українського футболіста Андрія Гусіна. Вже дев’ять років поспіль Путильщина вшановує пам’ять про свого відомого земляка і турнір вже давно став не обласним, а міжрегіональним. В його рамках змагаються не тільки буковинці, а й представники інших областей України.

Цього року Турнір був благодійним і всі кошти за вступні внески були спрямовані на підтримку Збройних Сил України. Участь у змаганнях взяли вісім юнацьких команд 2006-08 р.н. Карпатський регіон презентували «Сокіл» із Путили, «Конятинська ОТГ» Чернівецька область), ФК «Карпати» Кути і ДЮСШ м. Верховина (Івано-Франківська область), а з Чернівців на турнір завітали ДЮФК «Спарта», ДЮСШ «Буковина», ФК «Фазенда» і ФК «Чернівці».

Протягом першого дня змагань, у суботу, 6 серпня, відбулися поєдинки на груповому етапі. По дві кращих команди з групи виходили у півфінали, які були заплановані на наступний день. З Групи 1 до півфіналів вийшли чернівецька «Спарта» і путильський «Сокіл», а Група 2 делегувала у квартет кращих «Буковину» і «Карпати» з Кутів.

У першому півфіналі зійшлися «Карпати» зі «Спартою». Тут переможця виявляли за допомогою післяматчевих пенальті, адже протягом сорока хвилин гри жодній команді не вдалося забити бодай один м’яч. По пенальті 5:4 перемогла команда з Кутів.

Другий півфінальний поєдинок відбувався за іншим сценарієм. Чернівецька «Буковина» впевнено перемогла господарів змагань – путильський «Сокіл» – з рахунком 4:0, втім, як і далі, у фіналі, не залишила жодного шансу кутівським «Карпатам», які подолала з рахунком 3:0. У підсумку саме «Буковина» заслужено посіла на турнірі перше місце і повезла додому кубок переможця Турніру пам’яті Андрія Гусіна-2022. «Срібні» медалі – у ФК «Карпати» з Кутів Івано-Франківської області.

У «втішному» фіналі – грі за ІІІ місце – чернівецька «Спарта» перемогла місцевий «Сокіл» вдруге поспіль на цих змаганнях, більше того, з однаковим рахунком – 3:1 і завоювала «бронзові» нагороди турніру. Втім, хочеться зробити комплімент і «соколятам»: команда з Путили продемонструвала дуже непогану гру протягом обох змагальних днів і неабияке бажання досягти успіху. Без сумнівів, у цієї команди є доволі непогані перспективи в разі продовження тренувань і набування необхідного ігрового досвіду.

Кращими гравцями у складах команд-півфіналістів було визнано:

ДЮСШ «Буковина» Чернівці – Микола Маслій

ФК «Карпати» Кути – Іван Ігнатюк

ДЮФК «Спарта» Чернівці – Едуард Царь

«Сокіл» Путила – Петро Корпан

На церемонію нагородження ІХ Турніру з футболу пам’яті Андрія Гусіна завітали перший віце президент УАФ, легендарний український футболіст і тренер Анатолій Дем’яненко, віце-президент УАФ Василь Орлецький, перший заступник голови Асоціації футболу Чернівецької області Сергій Задорожняк, голова КДК АФЧО Василь Баланюк і голова Асоціації футболу Вижницького району Степан Гакман.

Квартет кращих команд отримав від обласної Асоціації футболу кубки й медалі, а напередодні кожна команда-учасниця окрім цього отримала від АФЧО комплект футбольних м’ячів.

Окрім цього, під час церемонії нагородження турніру відбулося ще кілька приємних моментів. Першого заступника голови АФЧО Сергія Задорожняка було нагороджено Українською Асоціацією футболу ювілейною медаллю від УАФ «За вагомий внесок у розвиток українського футболу», а директора путильського стадіону «Карпати» ім. Андрія Гусіна Михайла Козяна – почесною відзнакою АФЧО.