Фестиваль чемпіонів “Відкриті уроки футболу” на Сторожинеччині

17 жовтня на стадіоні «Дружба» в м.Сторожинець Чернівецької області відбулося незвичне спортивне свято – фестиваль чемпіонів «Відкриті уроки футболу», на який з’їхались представники 12 шкіл з населених пунктів, що входять у Сторожинецьку міську об’єднану територіальну громаду.

Команди юних любителів спорту зі своїми вчителями фізичної культури – тренерами почергово займались у дванадцятьох зонах, на які було умовно поділене футбольне поле стадіону. В одній з них були задіяні правоохоронці, які розповідали дітям про дотримання правил порядку на футбольних стадіонах, культуру вболівання, а також в одному із квадратів з дітками працював психолог, де вони разом написали побажання для Української асоціації футболу.

Весь захід проходив в рамках проекту «Відкриті уроки футболу», що фінансується Європейським Союзом і який спрямований на інтеграцію дітей в суспільство. Він діє упродовж 2017 – 2021 років. Проект підтримують Українська асоціація футболу та благодійний фонд «Розвиток футболу України».

Учасників заходу привітали начальник оргвідділу Української асоціації футболу, куратор проектів масового футболу УЄФА в Україні Є. В. Столітенко та виконавчий директор Громадської спілки «Федерація футболу Чернівецької області», регіональний координатор проекту «Відкриті уроки футболу» О. О. Плахов.

Дане свято відбулося у м.Сторожинець завдяки співпраці Громадської спілки «Федерація футболу Чернівецької області» та Сторожинецької районної спортивної громадської організації «Федерація футболу», представники якої Сергій Бойко та Василь Баланюк в серпні місяці взяли участь у Семінарі Української асоціації футболу для волонтерів соціального проекту Фестиваль Чемпіонів «Відкриті уроки футболу».

Завдяки даному проекту школи громади отримали різноманітний спортивний інвентар для заняття спортом, це і футбольні м’ячі, маніжки, обручи, скакалки, фішки, конуси та ін. Також всі школи громади отримали спеціалізовану літературу для заняття футболом у школах на уроках фізкультури із автографом її автора Є.В.Столітенка.

Крім того вчителі фізкультури, які були задіяні в проекті в якості волонтерів, безкоштовно отримали спортивні костюми.

А в загальному, організаторами фестивалю було передано спортивного інвентарю на суму 56500 грн., які сміливо можна вважати інвестиціями в майбутнє наших дітей – дітей Сторожинецької ОТГ.

Кореспонденти районної газети «Рідний край» взяли коротке інтерв’ю у начальника оргвідділу Української асоціації футболу Є. В. Столітенка.

Розкажіть, будь ласка, про історію проекту.

– Свого часу цей проект був апробований у Криму. І одна з його цілей – міжетнічне спілкуванні дітей, зокрема вихідців з російськомовних, кримсько-татарських сімей, – говорить Є. В. Столітенко. – Що характерно: тоді ми ще не розуміли в чому тут проблема, а ось шведи, які були донорами проекту, очевидно, усвідомлювали, що може статися згодом. Після того ми почали залучати кошти і українських партнерів. Нині Європейський Союз фінансує 17 ось таких проектів у східних областях України, де є найбільше переселенців. Частина заходів відбувається навесні, а частина – восени.

Цього року такий захід проводимо на Буковині тільки у Сторожинецькій ОТГ.

Чому ви вибрали саме наш регіон?

– По-перше – це одна з найбільших громад Чернівецької області, а по-друге, у ній проживають вихідці зі східних регіонів, де точиться війна. До всього ж я побачив велике бажання в громаді, щоб саме у вас відбулося таке свято футболу.

Що ще можуть отримати учасники проекту?

– Передусім – позитивні емоції від фестивалю футболу. Практика засвідчує, що після такого заходу зростає кількість дітей у спортивних секціях. А, по-друге, оті 200 дітей, які сьогодні з’їхались на цей стадіон, отримають футболки, а школи – 60 футбольних м’ячів, різноманітний спортінвентар тощо. Словом, фестиваль футболу неодмінно принесе користь.