Футбольно-благодійна акція “СЛАВА ЗСУ!”: підсумки турніру

В неділю, 17 квітня, на чернівецькому стадіоні «Хет-Трик Арена» завершилася футбольно-благодійна акція «СЛАВА ЗСУ!», яку під час війни з агресором було організовано Асоціацією футболу Чернівецької області на підтримку Збройних Сил України. Під час акції тривав збір коштів на підтримку наших захисників, і з цим завданням як організатори, так і самі учасники акції впоралися «на відмінно».

Нагадаємо, участь у Кубку на підтримку ЗСУ взяли 32 команди, більшість із яких представляли Чернівці і Чернівецький район, проте відзначимо, що на футбольні поля акції вийшли також колективи з Коломиї (Івано-Франківська область, Борщова (Тернопільська область), а також кілька команд із Києва.

Команди було поділено на 8 груп по чотири в кожній групі. Змагання тривали протягом трьох днів – з 15 по 17 квітня. По дві кращих команди виходили в 1/8 фінала, і так далі, за кубковою системою, виявлявся переможець турніру.

Звичайно, під час акції було задіяно майже всіх кращих футболістів Буковини, проте, врахуємо, що гравці протягом усього того часу, як триває війна з рашистами, не мали ігрової практики, і тому багато хто з фаворитів зіграли зовсім не так, як від них цього очікували.

Так, ФК «Чернівці», «RADENT», «Чернівецький рятувальник», недобоївський «ДВ-Транс» і ФК «Луковиця» не подолали групового бар’єру, потужні «Урожай», ФК «Іванківці» та ФК «Брусниця» невдало зіграли в 1/8 фінала, а ФК «Фазенда» і «Динамо» не змогли вийти до піфіналів…

Пропонуємо трохи статистики, яка, можливо, зацікавить шанувальників буковинського футболу. Під час групового етапу команди-учасниці забили 166 м’ячів, на стадії плей-оф – 29. В середньому – 3 м’ячі за гру, що можна вважати доволі непоганим показником.

Найрезультативнішою групою стала група G («Динамо» Чернівці, «Фазенда» Чернівці, ФК «Борщів», ФК «Грозинці»): тут команди відзначилися 27-ма забитими голами.

Також окремою справою приплюсуємо сюди 41 гол під час серій післяматчевих пенальті, а їх, цих серій, було багатенько – аж 7!

Найрезультативнішою командою турніру стала ФСК «Буковина» – 18 забитих м’ячів. 16 – в УСК «Довбуш», 12 – у чернівецького «Динамо».  

Традиційно організаторами змагань було визначено кращих гравців турніру, яких нагородили пам’ятними кубками. Цього разу у трьох номінаціях:

 

Кращий воротар – Віктор Долгий («Буковина-U-19» Чернівці)

Кращий нападник – Василь Палагнюк (ФСК «Буковина» Чернівці)

Кращий гравець – Олександр Жумига (УСК «Довбуш» Чернівці)

 

Подробиці змагань, перебіг подій футбольно-благодійної акції «СЛАВА ЗСУ!», всі результати – вже незабаром на нашому сайті.