Футбол без дружби – не футбол

Як часто після відкритих занять вчителі чують від учнів прохання: «Коли наступне? Хочемо ще!». А от кількагодинних особливих уроків футболу, які проводились на стадіоні м.Хотин, школярам виявилося замало.

Як завзято вони виконували вправи, як голосно вигукували командні гасла і як сяяли при цьому їхні очі та обличчя! Ще жоден відкритий урок у них не відбувався так весело і динамічно. Причому з однаковим азартом ганяли по полю м’яч як хлопчики, так і дівчатка.

Своїми враженнями та емоціями діти завдячують Всеукраїнському соціальному проекту «Відкриті уроки футболу», який проводили днями в Хотині.

Близько двох сотень школярів віком 6–13 років із 12 навчальних закладів району вийшли на зелений газон стадіону, умовно розподілений на таку ж кількість секторів. Змінюючи одна одну від сектора до сектора, команди щоразу виявлялися задіяними в нових цікавих іграх, естафетах. Словом, це був величезний майстер-клас, під час якого тренери-викладачі навчали дітей усім тонкощам і премудростям вправляння зі шкіряним м’ячем, а також толерантності, спортивній поведінці. В одному із секторів із школярами спілкувалися і давали поради правоохоронці – працівники ювенальної превенції.

Як розповів кореспонденту «Хотинських вістей» виконавчий директор Федерації футболу Чернівецької області Олександр Плахов, «Відкритий урок з футболу» – задумка Федерації футболу України у партнерстві зі скандинавськими колегами й за участі Міносвіти та Національної поліції. На Хотинщині ініціативу підтримали районна федерація футболу та відділ молоді і спорту управління освіти РДА.

– Цей захід не акцентує виключно на грі у футбол, головне – заохотити школярів до занять спортом загалом, відірвати їх від комп’ютерів та ґаджетів. Також важливо, що уроки не мають змагального етапу і це не створює додаткову напругу. А навпаки, дає учасникам можливість зосередитися на опануванні спортивних навичок. Адже серед них, можливо, є такі, хто вперше вправляється із футбольним м’ячем. Головне тут – що діти грають у рухливі ігри на свіжому повітрі, що вони відчувають себе єдиною командою і що у всіх гарний настрій. Особливу увагу організатори соціального проекту «Відкриті уроки футболу» приділяють участі у ньому дітей соціально незахищених категорій та дітей учасників АТО, – наголосив О. Плахов.

Яскравості та урочистості святу додала церемонія нагородження, під час якої юні учасники отримали футболки від Федерації футболу України, тренери – спортивні костюми з логотипом, а школи – по п’ять нових м’ячів та інший спортивний інвентар.

Світлана Гнатишина (“Хотинські вісті”)