Юрій Мосейчук: “Я чітко впевнений у тому, що наш арбітраж буде на високому рівні”

В умовах протиепідемічного карантину, з яким ми зіткнулися у нинішньому році, важливим питанням є підготовка футбольних арбітрів до майбутнього сезону. Ми дуже сподіваємося, що, попри все, він таки відбудеться, і тому ми знайшли час і можливість поспілкуватися з головою Комітету арбітрів АФЧО ЮРІЄМ МОСЕЙЧУКОМ про ті умови, в яких проходять підготовку до великого сезону арбітри Чернівецької області.

  • Чи готується Комітет арбітрів АФЧО до проведення сезону-2020, якщо він, звичайно, відбудеться?
  • Зрозуміло, що Комітет арбітрів не буде стояти осторонь цього процесу і ми добре розуміємо, що арбітри мають бути готовими до сезону, як і гравці. Тому всі наші арбітри, які є членами Комітету, отримали завдання щодо фізичної підготовки, і я дуже сподіваюся на їх свідомість, і на те, що їх фізична підготовка буде на належному рівні. Адже, по закінченні карантину ми однозначно проводитимемо тестування з фізичної підготовки.
  • Яка ще робота проводиться з буковинськими футбольними арбітрами?
  • Окрім цього, ми займаємося теоретичними напрацюваннями: у нас іде також дистанційне навчання, ми кожного тижня збираємося на одній з онлайн-платформ і, звичайно, всі арбітри отримують завдання щодо оцінювання різних ігрових ситуацій. Після того, як вони проходять тестування, ми обговорюємо підбори критеріїв щодо оцінки тих чи інших зіткнень: як правильно їх трактувати, щоби випрацювати якусь дорожню карту в плані трактування різних ігрових ситуацій, які виникають на футбольному полі. Тому десь так ми намагаємося працювати і ми прекрасно розуміємо, що на нас очікує доволі непростий сезон, адже буде достатньо велика кількість ігор. І я чітко впевнений у тому, що наш арбітраж буде відповідати тому рівню, який очікує від нас керівництво Асоціації футболу Чернівецької області, який очікують від нас глядачі, які відвідують футбольні матчі.
  • Чи були якісь відчутні проблеми у Комітету арбітрів протягом минулих сезонів?
  • Звичайно, певні мікропроблеми часом виникали в плані різного розуміння і трактування ігрових ситуацій, які відбувалися на футбольних полях, але, якщо брати в цілому, то я хочу сказати, що як голова Комітету арбітрів АФЧО я задоволений роботою наших арбітрів, які дуже відповідально відносяться до своїх завдань і кваліфіковано виконують ту роботу, яка на них покладена.