VIII Турнір пам’яті Андрія Гусіна: Фестиваль Чемпіонів “Відкриті уроки футболу”

Як ми вже анонсували і повідомляли, в Путилі протягом 6-8 серпня відбувся традиційний Турнір з футболу пам’яті видатного українського футболіста і тренера Андрія Гусіна, який народився в цьому мальовничому карпатському місті і пам’ять якого щорічно вшановує Асоціація футболу Чернівецької області проведенням змагань серед футболістів різних вікових категорій.

Вперше події Турніру тривали протягом трьох днів і вперше в програму турніру було включено проведення відкритих уроків футболу для вихованців шкіл Путильщини. Саме цим заходом Турнір пам’яті Гусіна і стартував цього року на стадіоні «Карпати» імені Андрія Гусіна у п’ятницю, 6 серпня.

Ця подія отримала назву «Фестиваль Чемпіонів «Відкриті уроки футболу»  який здійснювався в рамках діяльності зі співпраці між громадянським суспільством і громадським сектором задля миру, соціальної інтеграції та захисту дітей в Україні, що фінансується Європейським Союзом.

Основними виконавцями в реалізації проєкту виступили Асоціація крос-культурних проєктів з Данії, Українська асоціація футболу, Всеукраїнська Фундація «Захист прав дітей», організація «StreetFootballWorld» з Німеччини в партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Національною поліцією України.

Від Буковини до проведення цього заходу долучилася Асоціація футболу Чернівецької області, яка забезпечила підготовку уроків футболу у відповідних рамках і за відповідними правилами. АФЧО вже має великий та позитивний досвід із проведення подібних проектів в інших районах Чернівецької області, тому захід пройшов, як і зазвичай, на дуже високому організаційному рівні.

Кординатором проекту від Української асоціації футболу був Євген Столітенко, від АФЧО відкриті уроки футболу координував виконавчий директор АФЧО Олександр Плахов за підтримки голови КДК АФЧО Василя Баланюка, заступника голови Асоціації футболу Чернівецького району Миколи Ляха і заступника голови Асоціації футболу Вижницького району Володимира Максимюка.

Також до проведення проекту в Путилі доєдналися голова Вижницької районної ради Михайло Андрюк, депутат Чернівецької обласної ради Ілля Косован, секретар Путильської селищної ради Сергій Сафроняк, а також батьки Андрія Гусіна.

Учасниками проєкту Фестиваль Чемпіонів «Відкриті уроки футболу»  в Путилі стали сто дітей загальноосвітніх закладів Путильщини, батьки та викладачі фізкультури Путильської громади. Серед них – учні та вихованці Путильських школи, гімназії і ДЮСШ, навчальних закладів з Розтоків, Киселиць, Сергіїв, Дихтинця, Усть-Путили, Петрашів і Конятина.

Зауважимо, що однією з головних умов проведення відкритих уроків футболу в рамках цього проекту є наявність у командах-учасницях 40-ка відсотків дівчат: тобто, команди навчальних закладів складалися з шести хлопців і чотирьох дівчат.

За інформацією організаторів від Путильщини свято  футболу розпочалося з динамічної розминки. Потім 13 волонтерів проекту — вчителі з фізичного виховання і тренери з футболу – провели  для дітей різноманітні розважальні футбольні ігри, змагання, конкурси та інші спортивні заходи за принципом «Футбол для всіх».

Футбольне поле розділили на сектори, у кожному з яких працював тренер-волонтер. Вони ділилися з дітьми секретами футболу, знайомили їх із вправами, які допомагають розвинути влучність, швидкість та витривалість. Опікувалися дітьми не лише вчителі та тренери, а й представники поліції та шкільні психологи.

Також під час втілення проекту на стадіоні «Карпати» можливості своєї спеціальної техніки продемонструвала Вижницька  поліція, чим викликала зацікавленість і захват дітей.

Усі  учасники свята отримали на пам’ять футболки із символікою проєкту,   дипломи за участь, а також солодкі подарунки, а школи-учасниці — спортивний інвентар (шість футбольних м ячів + від родини Гусіних ще 5 футбольних м’ячів.

Путильська ДЮСШ отримала від керівництва проекту в користування сітки на ворота, манішки, обручі, конуси, фішки й канати. Вчителі фізичної культури й волонтери стали власниками спортивних костюмів та численних позитивних емоцій і вражень.

Завершився Фестиваль Чемпіонів «Відкриті уроки футболу» вже наступного дня, 7 серпня «Солодким кубком», де всіх учасників було нагороджено солодощами і фруктами. По закінченню свята учасники й організатори зробили традиційне спільне фото.