Школа арбітрів

РШФА – робота продовжується!

На базі факультету фізичної культури та здоров’я людини продовжує свою роботу Чернівецьке регіональне відділення «Школи футбольного арбітра».

Школа арбітрів – це проект який функціонує чотири роки при підтримці УЄФА.

Мета – популяризація а також підвищення престижності професії арбітр.

Цьогоріч  виявили бажання стати слухачами 25 осіб із м. Чернівці та районних центрів.

Лекції та заняття з фізичної підготовки проходять кожен тиждень, де майбутні арбітри вивчають методичні матеріали, переглядають відео матчів та проводять заняття на удосконалення фізичної підготовки.

Практичні навички набувають в процесі обслуговування матчів турніру «Весняні ластівки»

Школа щорічно поповнює місцевий суддівський корпус своїми випускниками, а кращі вихованці – національну школу футбольного арбітра.

Керівництво РШФА

  1. Кошура Віктор Григорович – керівник Чернівецької РШФА ім. П. Кобичіка
  2. Мосейчук Юрій Юрійович – Голова КА АФЧО, викладач
  3. Байдюк Микола Юрійович – заст. керівника Чернівецької РШФА ім. П. Кобичіка, викладач
  4. Дарійчук Сергій Васильович – секретар Чернівецької РШФА ім. П. Кобичіка, викладач

Про школу арбітрів

В 2011 році Комітет арбітрів Федерації футболу України було включено до Конвенції УЄФА з арбітражу. Дана Конвенція передбачає, що кожен футбольний матч, організований національною чи регіональною асоціацією повинен мати підготовленого арбітра відповідного рівня. Для цього асоціації повинні мати відповідні програми навчання та пошуку молодих талановитих арбітрів від основ до найвищого рівня.

Комітетом арбітрів ФФУ в 2013 році було створено національну школу футбольного арбітра, яка 21 січня цього ж року почала свою роботу. Відповідно було створено й 28 регіональних шкіл, в тому числі і в м. Чернівці.

Найголовніше завдання − залучити до арбітражу футбольних матчів якомога більше молодих людей. А потім − допомагати їм розвивати необхідні якості для того, щоб вони змогли стати арбітрами високої кваліфікації. З цією метою при всіх регіональних федераціях створюються “Регіональні школи футбольного арбітра”, робота яких координується Головним навчально-методичним центром при комітеті арбітрів ФФУ. Вся ця структура і називається “Національною школою футбольного арбітра”.

Курс навчання розрахований на два роки. Він складається з трьох модулів (базова підготовка, здобуття майстерності, молоді таланти України). На першому етапі приймаються всі бажаючі. До кожного наступного етапу будуть допускатися ті, хто успішно пройде курс навчання на попередньому.

Під час першого модулю слухачі знайомляться з історією футболу, правилами гри, вимогами щодо фізичної підготовки. Він зазвичай проходить взимку, коли практично немає футбольних матчів, і є можливість приділити час теоретичним заняттям.

Другий модуль більш детально знайомить слухачів з правилами, і коли починаються матчі у регіонах, вони пробують себе в якості арбітрів та асистентів арбітра.

Протягом третього модулю вивчається методика арбітражу. Це етап набуття майстерності, етап турнірів, селекції, етап, коли за найбільш перспективними арбітрами закріплюються наставники. За підсумками навчання, “штаб” національної школи створює базу під назвою “Молоді таланти України”. Це будуть арбітри, які в найближчі сезони проводитимуть матчі професіональних команд.

За детальною інформацією звертатись:

голова Чернівецької РШФА – Кошура Віктор Григорович – +(380) 66-628-34-16

секретар Чернівецької РШФА – Дарійчук Сергій Васильович – + (380) 66-010-70-40